1. Dzisiaj przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa z księgi Tobiasza „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7). Włączyć możemy się w to dzieło przynosząc „Tytki Charytatywne” wypełnione artykułami spożywczymi i chemicznymi. Znajdują się one na stolikach pod chórem. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich. Za włączenie się w to dzieło składamy serdeczne Bóg zapłać.
   
 2.  Zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
   
 3. W liturgii Kościoła czcić będziemy:
 • w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
 • we wtorek – Ofiarowanie NMP
 • w środę – św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji tych, którzy ubogacają naszą liturgię: scholii dziecięcej, zespołu młodzieżowemu i Pana Organisty.
 • w piątek – św. św. Andrzeja Dung-Lac, i Towarzyszy, męczenników
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata. To patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza.
   
 2. W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Na klatkach schodowych będą umieszczane informacje o terminie przyniesienia opłatków przez naszych wolontariuszy, którzy będą zaopatrzeni w identyfikatory. Bardzo serdecznie prosimy przedstawicieli bloków, członków grup duszpasterskich o pomoc w roznoszeniu opłatków.
   
 3. Biuro Radia Maryja w Bełchatowie przy naszej parafii organizuje wyjazd 2 grudnia do Torunia na uroczystości 32 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy i informacje w kiosku parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
   
 4. Z radością informujemy, że ks. kard. Grzegorz Ryś mając na uwadze dobro duchowe wiernych oraz skuteczność działań duszpasterskich w archidiecezji łódzkiej, ustanowił z dniem 17 listopada 2023 roku na okres pięciu lat Radę Duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej w skład, której wszedł z dekanatu bełchatowskiego nasz parafianin Pan Rafał Nowowiejski. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.
   
 5. Caritas Archidiecezji Łódzkiej uprzejmie prosi o przeprowadzenie zbiórki do puszek pod hasłem „Ciepło dla...”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Syrii, Libanu i Ukrainy. Pieniądze można przekazać przelewem na rachunek Caritas z dopiskiem „Ciepło dla...”. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Prosimy wolontariuszy o przeprowadzenie zbiórki.
   
 6. Polecamy czasopisma religijne.
   
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę, która wyniosła 13.800 zł. i za ofiary przesłane na konto. Do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Bliski Wschód zebraliśmy 2.913 zł.. Dziękujemy wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki.
   
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:  Artur Gruszczyński, Zofia Leszczyńska, Wojciech Ressel, Zbigniew Mielczarek, Wiesław Kostrzewa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
   
 9. Niech Boże błogosławieństwo, opieka Maryi wspierają nas każdego dnia. Szczęść Boże!