1. Codziennie zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.15.
   
 2. W liturgii kościoła czcić będziemy:
 • w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej. 45 rocznica wyboru Jana Pawła II. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku Jana Pawła II przy parafii Narodzenia NMP.
 • we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
 • w środę – św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Swoją modlitwą ogarniamy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i wszystkich pozostałych pracowników służby zdrowia, życząc Bożych łask i opieki św. Patrona.
 • w czwartek – 39 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu w parafii NMP Nieustającej Pomocy będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy o godz. 17.00. Piętnaście minut wcześniej będzie złożenie kwiatów pod tablicą bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to również Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, którzy oddali życie za Wiarę i Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.                                
 • w piątek – św. Jana Kantego, kapłana
 • w niedzielę – uroczystość św. Jana Pawła II, głównego Patrona Miasta Bełchatowa. W parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie o godz. 12.00 Msza św. w intencji mieszkańców Bełchatowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O godz. 19.00 koncert pamięci św. Jana Pawła II. Więcej informacji na plakacie.
 1. Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Cywilizacja życia”. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
   
 2. Dzisiaj także odbywają się wybory parlamentarne. Zachęcamy do głosowania zgodnie z własnym sumieniem i zasadami katolika. Modlimy się w intencji Ojczyzny.
   
 3. Uczniów klas ósmych, którzy w naszej parafii przygotowują się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego w przyszły piątek 20 października na godzinę 18 30. Rodziców uczniów klas pierwszych szkół średnich, którzy do bierzmowania przystąpią w tym roku szkolnym zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym w niedziele 22 października na godzinę 19 00.
   
 4. W piątek, 20 października o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 8 z okazji 40. lecia istnienia. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich, którzy na przestrzeni 40 lat uczęszczali do tej szkoły, ich rodziny i parafian.
   
 5. Prezydent Miasta Bełchatowa zaprasza na uroczystości związane z poświęceniem wmurowanej tablicy upamiętniającej rodzinę Hellwigów a także wszystkich mieszkańców miasta Bełchatowa i okolic, wyznania ewangelickiego, którzy zostali pochowani na terenie dawnego cmentarza Ewangelicko – Augsburskiego, przy ulicy Kątnej. Więcej szczegółów w gablocie.
   
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny. Taca przeznaczona będzie na misje.
   
 7. Również w przyszłą niedzielę prowadzone będą badania niedzielnych praktyk religijnych: udział w niedzielnej Mszy św. i przystępowanie do komunii św.
   
 8. W kancelarii są przyjmowane wypominki listopadowe, roczne i półroczne. Na kartkach na wypominki zmarłych piszemy w mianowniku liczby pojedynczej. W wypominkach rocznych i półrocznych piszemy imię i nazwisko zmarłego. Zmarłych z rodzin piszemy w wypominkach listopadowych.
   
 9. Polecamy czasopisma katolickie.
   
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 13668 zł.
   
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Jadwiga Kucner. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
   
 12. Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Świętych, których w tym tygodniu czcimy. Szczęść Boże!