1. Msze św. według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.30. Zapraszamy.
   
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Poniedziałek – św. Wacława męczennika; tego dnia przypada rocznica święceń biskupich arcybiskupa Grzegorza Rysia;
 • Wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
 • Środa – Św. Hieronima, pr. i dK;
 • Czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK;
 • Piątek – Świętych Aniołów Stróżów;
 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym we wtorek po Mszy św. wieczornej
  i po Różańcu, czyli o godz. 19.15.
 • Spotkanie dla rodziców uczniów klas siódmych przygotowujących się do
  s. bierzmowania w niedzielę 4 października o godz. 14.00. RODZICÓW ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 13.00 a następnie po Mszy św. spotkanie
  w kościele.
 1. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc październik poświęcony oddawaniu czci Matce Bożej poprzez codzienne odmawianie Różańca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie odprawiane codziennie o godz. 17:15. Dzieci biorące udział w nabożeństwie będą otrzymywać obrazki. Prosimy także, aby dzieci przynosiły serduszka potrzebne do losowania figurki Matki Bożej.
   
 2. Różaniec odmawiany dotychczas po Mszy św. wieczornej będzie również kontynuowany.
   
 3. W tym tygodniu przypada: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
 • W Pierwszy Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 • W Pierwszy Piątek oddajemy cześć NSPJ. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św., a po południu spowiedź od godz. 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 • W Pierwszą Sobotę o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
 • Tego dnia będzie także nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski - rozpocznie się ono o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej o godz. 11.00 wyruszy spod naszego kościoła Męski Różaniec ulicami Bełchatowa. Serdecznie zapraszamy.
 1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszach św. związanych z Jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej 4 października 2020 r. w Kościołach Stacyjnych pod przewodnictwem zaproszonych Księży Biskupów. Tego dnia, czyli w przyszłą niedzielę w Bełchatowie o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w  par. Narodzenia NMP pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Czai z Opola.
 2. Koło Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 4 października. Planowany wyjazd o godz. 7:00 z parkingu przy kościele. Koszt 25 zł.  Zapisy w kiosku
  z dewocjonaliami. 
 3. Serdecznie zapraszamy młodzież na spotkanie, które będzie miało miejsce w naszej parafii
  w sobotnie popołudnie w dniu 10 października. W programie spotkania będzie między innymi koncert, gry i zabawy integracyjne, oraz czas na modlitwę. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, uczniów w wieku licealnym, studentów
  i młodzież pracującą. Szczegóły spotkania zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 4. Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje Kurs Nowe Życie pomagający na nowo odnaleźć Boga
  i odbudować wiarę. Kurs będzie w Domu Parafialnym w dniach 9-10-11  października. Zapisy są przyjmowane przez stronę  www.snebelchatow.pl    - serdecznie zapraszamy .
 5. Nasza parafia organizuje 3-dniową Pielgrzymkę autokarową do licznych sanktuariów
  i ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku a zwłaszcza w Kotlinie Kłodzkiej: Góra św. Anny, Złoty Stok, Wambierzyce, Czermna, Bardo Śląskie, Krzeszów oraz słynny zamek w Książu w dniach 16-18 października. Koszt 400 zł (obniżony). Można zapisywać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 6. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 538 podpisów. Bardzo dziękujemy za ten ważny gest w obronie wiary, rodziny i małżeństwa. Także w dniu dzisiejszym przy głównym wyjściu z kościoła zbierane są podpisy pod ustawą zakazującą tzw. „parad równości” którym towarzyszyły liczne profanacje Mszy św. obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, wulgarne przedstawienia postaci Jezusa i Maryi. Żeby złożyć podpis trzeba znać swój numer pesel. Listy z podpisami będą przechowywane pod dozorem osób upoważnionych i nikomu nie będą udostępniane.
 7. Została złożona nowa księga intencji. Od jutra można zamawiać Msze św. na nowy 2021 rok.
 8. „Pora wracać do kościoła” – zachęca dzisiejszy tygodnik Niedziela pisząc też o nowych cudach św. Ojca Pio. Inny art. z tego numeru jest jak wezwanie i brzmi następująco: „Przestańmy przeklinać”. Tygodnik Idziemy pisze o Aniołach jako „Dżentelmenach z nieba”. Mamy jeszcze do dyspozycji Gościa Niedzielnego, Przewodnik Katolicki oraz nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny. Serdecznie polecamy.
 9. Diakon Gienadij w najbliższy wtorek zakończy swoją posługę w naszej parafii. Składamy mu gorące podziękowanie za wygłoszone kazania, prowadzone katechezy, nabożeństwa i wszelkie inne posługi. Życzymy by stał się Dobrym Pasterzem dla Owiec, do których go pośle Jezus Chrystus. Szczęść Boże.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Bożena Nita. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo … . Wieczny odpoczynek … .
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!