Zarejestruj się Zaloguj się
image
  • ANKIETA DLA PARAFIAN
  • Parafia
    • W pigułce
    • Sercański Ośrodek Rodzin
    • Kawiarnia Parafialna
    • Kalendarium
    • Duszpasterze
    • Kaplica Adoracji
    • Posługa egzorcysty
    • Księża pochodzący z naszej parafii
    • Proboszczowie
    • Siostry zakonne pochodzące z naszej parafii
    • Biblioteka
    • Sklepik
  • Wspólnoty parafialne
    • Domowy Kościół
    • Grupy Wsparcia NADZIEJA i PRAWDA
    • Kawiarenka i biblioteka parafialna
    • Krąg Biblijny "Logos"
    • Liturgiczna Służba Ołtarza
    • Parafialny Zespół "Caritas"
    • Ruch Sercańskiej Młodzieży
    • Róże Żywego Różańca
    • Rycerstwo Niepokalanej
    • Schola parafialna "Vox Miriam"
    • Sercańska Akademia Seniora
    • Szkoła Nowej Ewangelizacji
    • Terenowe Biuro Radia Maryja
    • Wojownicy Maryi
    • Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar"
    • Zespół "Adoremus Dominum"
  • Aktualności
    • Ogłoszenia parafialne
    • Intencje mszalne
    • Synod parafialny
  • Galerie
  • Kontakt
  • Sakramenty
    • Chrzest
    • Eucharystia
  • Grupa Biała

MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE (lipiec - sierpień):

700, 900, 1030,

1200, 1930

KAWIARENKA I BIBLIOTEKA PARAFIALNA:     

poniedziałek: nieczynna

wtorek - sobota: 17:00 - 21:00

niedziela: 10:00 - 14:00

                17:00 - 21:00

DNI POWSZEDNIE:

700, 1800



 

KANCELARIA PARAFIALNA:
poniedziałki, środy, piątki
w godz. 8.00 – 9.30 oraz 16.00 – 17.30 
(w I piątki, uroczystości kościelne oraz w czasie spowiedzi rekolekcyjnej – nieczynna)

5 października 2014 12:59

Ogłoszenia parafialne 06.10.2014 r.

  1. Msze św. według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. O godz. 17.15 Nabożeństwo różańcowe.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • wtorek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  • czwartek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  1. Obecnie przeżywamy w naszej Parafii nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeznaczone na stypendia szkolne dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.
  3. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli i Pracowników bełchatowskiej oświaty w niedzielę 12 października na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie niej będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla nich. Po Mszy św. zapraszamy nauczycieli na spotkanie do domu parafialnego.
  4. Również w następną niedziele organizujemy pielgrzymkę rowerową do Parzna. Początek pielgrzymki o godz. 13: 30 przy naszym kościele.
  5. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiane są codziennie o godz. 17: 15. Jak co roku dzieci mają możliwość wylosowania figurki Matki Bożej oraz otrzymywać obrazki z wizerunkami świętych.
  6. We wtorek na godz. 19:00 serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty z naszej parafii na katechezę ewangelizacyjną.
  7. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 19:00.
  8. Siostry Karmelitanki zapraszają młodzież żeńska na dzień skupienia. Szczegółowe informacje w gablocie.
  9. W dzisiejszym tygodniku „Niedziela” przeczytamy jak znaleźć receptę – lekarstwo na kryzys w rodzinie, a także wywiad z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem o tragicznej sytuacji wyznawców Chrystusa w Iraku. W „Gościu Niedzielnym” o radości bycia matką opowiada Dominika Figurska aktorka i matka pięciorga dzieci oraz Agata Puścikowska dziennikarka – matka pięciorga dzieci. Znajdziemy tam również płytę z trzecią częścią dzienniczka św. Faustyny
  10. Bóg zapłać wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają nasz kościół oraz tym, którzy pomagają w sprzątaniu naszej świątyni. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bl. 201 kl. III w poniedziałek o godz. 18.30 oraz mieszkańców bl. 201 kl. IV w sobotę o godz. 8.00.
  11. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin: śp. Zdzisław Bronka. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.

Wszystkim Parafianom, Gościom życzymy dobrej niedzieli.

Niech Bóg błogosławi wszystkim na nadchodzący tydzień.

Tweet

Wydarzenia z dnia

Najnowsze galerie

Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo

Parafia pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie,
Al. kard. S. Wyszyńskiego 42 (Księża Sercanie)

scjbelchatow@gmail.com

44 632 33 11 

(w godzinach urzędowania kancelarii)

Copyright © Realizacja profetoIT. Wszelkie prawa zastrzeżone. profeto
   
Zarejestruj się Zaloguj się