Zarejestruj się Zaloguj się
image
  • ANKIETA DLA PARAFIAN
  • Parafia
    • W pigułce
    • Sercański Ośrodek Rodzin
    • Kawiarnia Parafialna
    • Kalendarium
    • Duszpasterze
    • Kaplica Adoracji
    • Posługa egzorcysty
    • Księża pochodzący z naszej parafii
    • Proboszczowie
    • Siostry zakonne pochodzące z naszej parafii
    • Biblioteka
    • Sklepik
  • Wspólnoty parafialne
    • Domowy Kościół
    • Grupy Wsparcia NADZIEJA i PRAWDA
    • Kawiarenka i biblioteka parafialna
    • Krąg Biblijny "Logos"
    • Liturgiczna Służba Ołtarza
    • Parafialny Zespół "Caritas"
    • Ruch Sercańskiej Młodzieży
    • Róże Żywego Różańca
    • Rycerstwo Niepokalanej
    • Schola parafialna "Vox Miriam"
    • Sercańska Akademia Seniora
    • Szkoła Nowej Ewangelizacji
    • Terenowe Biuro Radia Maryja
    • Wojownicy Maryi
    • Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar"
    • Zespół "Adoremus Dominum"
  • Aktualności
    • Ogłoszenia parafialne
    • Intencje mszalne
    • Synod parafialny
  • Galerie
  • Kontakt
  • Sakramenty
    • Chrzest
    • Eucharystia
  • Grupa Biała

MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE (lipiec - sierpień):

700, 900, 1030,

1200, 1930

KAWIARENKA I BIBLIOTEKA PARAFIALNA:     

poniedziałek: nieczynna

wtorek - sobota: 17:00 - 21:00

niedziela: 10:00 - 14:00

                17:00 - 21:00

DNI POWSZEDNIE:

700, 1800



 

KANCELARIA PARAFIALNA:
poniedziałki, środy, piątki
w godz. 8.00 – 9.30 oraz 16.00 – 17.30 
(w I piątki, uroczystości kościelne oraz w czasie spowiedzi rekolekcyjnej – nieczynna)

2 kwietnia 2016 14:52

Ogłoszenia parafialne 03.04.2016r.

  1. Dzisiaj jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego publicznie lub przechowywanego w tabernakulum. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa o godz. 17.30 nie będzie.
  2. Dzisiaj jest patronalne święto Caritas. Całemu Zespołowi Caritas i wolontariuszom z naszej parafii serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pracę, za każdy wysiłek na rzecz ludzi i rodzin potrzebujących wsparcia.
  3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podziękujemy Panu Bogu za dar życia oraz modlić się będziemy za dzieci poczęte, zagrożone w swoim istnieniu. Matkom w stanie błogosławionym i ich rodzinom zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia prowadzony przez Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.
  4. W wieku 79 lat zmarł ks. Stanisław Marek Dadej, który był proboszczem naszej parafii na początku lat 90 – tych. Za jego czasów była ufundowana Droga Krzyżowa, konfesjonały i ławki. Dynamicznie rozwijała się Oaza Rodzin, Poradnia Rodzinna oraz duszpasterstwo grup dziecięcych i młodzieżowych. Dziękujmy Bogu za posługę + ks. Marka Dadeja w naszej parafii. Pogrzeb będzie jutro w Stadnikach o godz. 11.30. Jest zamówiony autobus. Zachęcamy do wpisywania się na listę w zakrystii. Wyjazd jutro rano o godz. 6.00. Powrót ok. godz. 21.00. Koszt 50 zł.
  5. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Elektrowni Bełchatów zaprasza wszystkich chętnych na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w Domu parafialnym, w piątek 8 kwietnia, od godz. 8.00. Krew to najcenniejszy dar ratujący ludzkie życie. Dla wszystkich krwiodawców przygotowano loterię z atrakcyjnymi upominkami.
  6. Składka zbierana w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Wyższe Seminarium Misyjne w Stadnikach organizuje spotkanie pomagające rozeznać powołanie. Odbędzie się ono w dniach od 8 do 10 kwietnia w seminarium w Stadnikach. Więcej informacji na stronie mlodzisercanie.pl.
  7. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
  8. Za tydzień przyjedzie do nas, znany już nam ks. Jacek Krzemień, kapelan „Wspólnoty Chleb Życia”. Naszą ofiarą po Mszach św. będziemy mogli wspomóc bezdomnych oraz zakupić jakieś ciekawe produkty.
  9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym specjalny dodatek: nowa płyta CD z wersją śpiewaną Koronki do Bożego Miłosierdzia w wykonaniu znanych artystów a wewnątrz numeru artykuł p.t. „Miej miłosierdzie” odpowiada na pytanie: jak należy rozumieć słowa tej modlitwy? Niedziela przynosi wspomnienia kardynałów – najbliższych współpracowników Jana Pawła II, w rocznice Jego odejścia do Domu Ojca. W innym art. czytamy: Każdy bez wyjątku człowiek jest przez samego Boga „chciany dla niego samego”, to znaczy: żyje, istnieje, bo sam Stwórca, Bóg Ojciec go chce i miłuje.
  10. Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie w dniach 21-28.06.2016 r. SAS organizuje wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy: Paryż, Zamki nad Loarą, Sanktuaria Francji i Austrii w dniach 16-27.08.2016. Więcej informacji w gablocie.
  11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Józefa Wiktorowska i śp. Zofia Can. Wspomnijmy także śp. ks. Stanisława Marka Dadeja. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
  12. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni oraz za pomoc w sprzątaniu kościoła. Na ten tydzień o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku 101 kl. 4 we wtorek od godz. 8.00 oraz mieszkańców bloku 101 kl. 5 w sobotę od godz. 8:00.
  13. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego! SZCZĘŚĆ BOŻE!
Tweet

Wydarzenia z dnia

Najnowsze galerie

Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo

Parafia pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie,
Al. kard. S. Wyszyńskiego 42 (Księża Sercanie)

scjbelchatow@gmail.com

44 632 33 11 

(w godzinach urzędowania kancelarii)

Copyright © Realizacja profetoIT. Wszelkie prawa zastrzeżone. profeto
   
Zarejestruj się Zaloguj się