1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami. Wdzięczni Bogu za wzbudzane w nas dobre pragnienia otwórzmy nasze serca, aby Bóg napełnił nas Duchem Świętym.

2. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast o godz. 17.30 będzie Nabożeństwo Maryjne, na które serdecznie zapraszamy. Kazania będzie głosił ks. Grzegorz z naszej wspólnoty zakonnej. Wierni uczestniczący tego dnia we Mszy św. w naszym kościele mogą zyskać odpuszczenie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.). Zachęcamy do skorzystania z przywileju jaki daje odpust parafialny. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00 a po niej Procesja Eucharystyczna. Bardzo prosimy o włączenie się w jej przeprowadzenie: dzieci pierwszokomunijne w białych strojach, małe dziewczynki do sypania kwiatków, feretrony, sztandary, chorągwie i poduszki z emblematami religijnymi. Tradycyjnie prosimy o płatki kwiatów dla dzieci – można je przynieść do sklepiku.

3. W dniu jutrzejszym z racji odpustu kancelaria będzie nie czynna.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

środa – św. Filipa Neri, kapłana; w tym dniu przypada Dzień Matki; wszystkim mamom życzymy opieki Matki Najświętszej i radości z waszych rodzin; zapraszamy udziału we Mszy św., aby poprzez modlitwę okazać wdzięczność naszym mamom.
czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej, dz;

5. Zapraszamy młodzież z klasy 7 i 8 SP oraz w wieku licealnym i studenckim na Sercańskie Czuwanie Młodzieży. Odbędzie się ono pod hasłem "Rozmrożeni" w przyszłą sobotę 29.05 w naszej parafii. Początek czuwania o godz. 15.30 gra miejską, a następnie od 19.30 w kościele. Szczegóły są na profilu Facebookowym Sercanskich Dni Młodych. 

6. Stowarzyszenie Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 5 czerwca. Cena 25 zł od osoby zapisy w sklepiku. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy kościele.

7. Daj się zaskoczyć i otwórz się na działanie Boga w twoim życiu. Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza na weekendowe rekolekcje „Kurs Nowe Życie” w dn. 11.06 – 13.06.2021 r. Szczegóły i możliwość zapisu znajdziemy na stronie www.sne.belchatow.pl oraz w sklepiku.

8. Caritas poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy w rozdawaniu żywności. Spotkanie będzie w najbliższą środę o godz. 16.30. Zapraszamy.

9. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, potrzebującą wsparcia psychologicznego, możemy Ci pomóc. Stowarzyszenie Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej oferuje bezpłatnie: konsultacje psychologiczne, wsparcie i psychoterapię. Informacja znajduje się na stoliku pod chórem oraz w gablocie.

10. Podwieczorek z gwiazdą odbędzie się 26 maja w Dzień Matki o godz. 18.00 w ogrodach parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie. Gośćmi i wykonawcami koncertu tego wieczoru będą Jacek i Andrzej Zielińscy liderzy Zespołu Skaldowie.

11. Potrzebujemy Ducha Świętego, by zrozumieć, co Bóg chce nam dziś powiedzieć przez trudny czas pandemii czy też problemy wewnątrz Kościoła pisze dzisiejszy Gość Niedzielny dodając refleksję o Kard. Wyszyńskim p.t. „Niekoronowany król Polski”. Niedziela wyjaśnia jak działa Duch Święty, Kim On jest i jak Go doświadczamy w naszym życiu duchowym?

12. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania prasy religijnej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są tygodniki: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Szulc, Helena Janiszewska. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim Parafianom i Gościom a zwłaszcza dzieciom przeżywającym dziś I Komunię św. i ich rodzinom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. i opieki Maryi, Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!