1. Dziś przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zapraszamy.
     
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada Święte Triduum Paschalne rozpoczynające się w Wielki Czwartek wieczorem i trwające do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
     
  3. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rano o godz. 7.30 w kościele będzie wspólna modlitwa brewiarzowa kapłanów wraz z wiernymi. Ceremonie liturgiczne w Wielki Czwartek i Wielki Piątek rozpoczną się o godz. 18.00.
    1. WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Początek liturgii Wielkiego Czwartku o godz. 18.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. O godz. 21.00 Godzina Święta. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 22.00.
    2. WIELKI PIĄTEK – dzień zbawczej męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do jakości i co do ilości spożywanych pokarmów. Kilka najważniejszych informacji:
  •   9.00  – Droga Krzyżowa dla starszych
  • 15.00  – Koronka do Bożego Miłosierdzia (rozpoczęcie nowenny przed
                  Świętem Miłosierdzia Bożego) a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci
  • 17.00  – Droga Krzyżowa dla starszych
  • 18.00  – Liturgia Męki Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do grobu
                  i Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. O godz.     23.00 Ruch Sercańskiej Młodzieży przeprowadzi Godzinę Świętą.
  1. W Wielki Piątek przez cały dzień będzie trwała adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Będzie to Adoracja w całkowitej ciszy. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy w tak szczególnym dniu. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone będą na potrzeby chrześcijan i całego Kościoła w Ziemi Świętej.
     
  • WIELKA SOBOTA – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 13.30 (co 30 minut). Przerwa w modlitwie i adoracji nastąpi w godz. od 14.00 do 17.00 w celu posprzątania kościoła. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – O godz. 6.00 rozpocznie się Procesja Rezurekcyjna a następnie uroczysta Eucharystia Zmartwychwstania Pańskiego. Nie będziemy nieść feretronów i chorągwi ale pójdziemy z sercami przemienionymi i wdzięcznymi Bogu za wiarę i zmartwychwstanie.. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według zwykłego porządku niedzielnego oraz dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
     
  1. Możliwość spowiedzi św. będzie również w trzy pierwsze dni Wielkiego Tygodnia, czyli w Poniedziałek, Wtorek i Środę: 7.00 - 9.00 oraz po południu 17.00 – 19.00.

Dołóżmy starań, aby z czystym sercem uczestniczyć w Liturgii Świąt Wielkanocnych.
 

  1. Triduum Paschalne będzie transmitowane przez Internet. Program transmisji ogłosimy w najbliższą środę na stronie internetowej naszej parafii.
     
  2. Przypominamy o zaostrzonych restrykcjach i prosimy o ich respektowanie. Poświęcenia pokarmów można też dokonać samemu w domu. Tekst poświęcenia znajdziemy na stronie archidiecezji łódzkiej. Arcybiskup Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane do 10 kwietnia.
     
  3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę. Próba przed chrztem odbędzie się w kościele we wtorek o godz. 19.15. Natomiast w Wielki Czwartek katechezy przed chrztem nie będzie.
     
  4. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom bl. 127 kl. 3 za ofiarę 700 zł złożoną przy okazji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w ich rodzinach. Msza św. w ich intencji odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.00.
     
  5. Szkoły prowadzone przez zakon Księży Salezjanów zapraszają do zapisów na nowy rok szkolny. Salezjańska Szkoła Podstawowa, Liceum Ogólnokształcące, Technikum Salezjańskie – w tym zawody: technik mechatronik, technik informatyk; Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia. Większość tych szkół jest nieodpłatna.
     
  6. „Francuski proboszcz i polska wiara”, to art. w Gościu Niedzielnym. Niedziela pisze, że człowiek z Całunu, to naprawdę Chrystus a Tygodnik Idziemy podpowiada, jak przeżyć Wielki Tydzień. Serdecznie zachęcamy do czytelnictwa czasopism katolickich. Są nowe egzemplarze czasopism dla dzieci: Promyczek Dobra oraz Mały Gość Niedzielny.
     
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Antoni Zborowski, Eugeniusz Kazimierczak, Jan Kielan, Jakub Hauzner. Prośmy dla nich
    o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo … Wieczne odpoczywanie…

     
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej w owocnym przeżywaniu Wielkiego Tygodnia! SZCZĘŚĆ BOŻE!