1. W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata Kościół podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje zakończenie w Jezusie Chrystusie. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Adoracja i modlitwa za Zmarłych o godz. 17.30.
   
 2. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski można złożyć dzisiaj ofiarę dobrowolną na emigrantów na wschodniej granicy. Puszka będzie przy drzwiach głównych.
   
 3. W dniu dzisiejszym przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom za gorliwą służbę przy ołtarzu. Dziękujemy też dziewczętom ze scholii dziecięcej, za upiększanie liturgii w naszym kościele. Składamy także podziękowanie rodzicom, których dzieci angażują się w liturgię w naszej parafii. Dziś na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie/odbyło się przyjęcie nowych kandydatów do posługi lektorskiej i ministranckiej. 
   
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – św. Cecylii dz. i m. patronki chórów i muzyki kościelnej. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji tych, którzy ubogacają naszą liturgię: scholi dziecięcej, zespołu młodzieżowego i chóru parafialnego oraz Pana Organisty;
 • W środę – św. Andrzeja kapłana i Towarzyszy Męczenników wietnamskich;
 • W czwartek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej; w tym dniu rozpoczniemy Nowennę do św. Barbary dziewicy i męczennicy przygotowującą nas duchowo do odpustu w dniu 4 grudnia;
 • W przyszłą Niedzielę – rozpoczynamy Adwent.
   
 1. W związku z trudną sytuacją na granicy Polski zapraszamy w dniach od 22 listopada (czyli od jutra) do 30 listopada na codzienną nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Dziś, gdy Wiara Katolicka i nasza Ojczyzna jest atakowana ze wschodu i zachodu, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego. W tych dniach po Mszach wieczornych będziemy odmawiać Nowennę oraz Różaniec za Ojczyznę i Wiarę Katolicką. Warto zapoznać się z życiorysem św. Andrzeja Boboli. To nas jeszcze bardziej przekona i zachęci do przyjścia na modlitwę. Zapraszamy.
   
 2. Na zakończenie Nowenny 30 listopada, czyli we wtorek, Wojownicy Maryi organizują pielgrzymkę autokarową do Strachociny miejsca objawień św. Andrzeja Boboli (diec. przemyska). Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 24.00. Wpłata 70 zł.
   
 3. Inicjatywa „Rodzina 33” - 21 listopada ruszają 33-dniowe rekolekcje dla małżeństw. To modlitewne narzędzie, które pozwoli na pogłębienie więzi między żoną i mężem oraz ich relacji do Boga. Spotkania będą prowadzone na Youtube (Oddanie33) oraz platformie Facebook (Fundacja Tota Tua).

  Inicjatywa wpisuje się w trwający Rok Rodziny oraz Rok Świętego Józefa. Modlitwa zakończy się 23 grudnia uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zachęcamy.

   
 4. Rozpoczął się Synod Powszechny w całym Kościele Katolickim. Został przygotowany specjalny materiał do rozmowy w małych grupach na temat sytuacji KOŚCIOŁA. Papież Franciszek chciałby usłyszeć to co mają do powiedzenia tak zwani zwykli katolicy. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w pracę zespołu synodalnego zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek w kościele o godz. 19.15.
   
 5. Składamy serdeczne podziękowanie za składkę gospodarczą z zeszłej niedzieli przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła, która wyniosła 12.832,10 zł. Bóg zapłać.
   
 6. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na rzecz ludzi ubogich i innych osób potrzebujących wszelkiego rodzaju pomocy. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 7. Rodzice uczniów klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania mają spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 19.30 natomiast rodzice dzieci pierwszokomunijnych mają spotkanie w piątek o godz. 19.30.
   
 8. „Rodzice przegrywają z internetem” – dlaczego tak się dzieje odpowiada tygodnik Niedziela, który zamieszcza również art. o naszej parafii p.t. „Kościół bełchatowskiej Solidarności.” Dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera dwa piękne dodatki: płytkę z filmem dokumentalnym o tragicznych losach bł. Ks. Jana Machy oraz warty uwagi „Katalog dobrych książek”. Tygodnik Idziemy tym razem wyjaśnia tematy synodalne. Serdecznie polecamy.
   
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Wiesław Roliński, Aniceta Hawrysz i Anna Kokoszka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo .., Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .
   
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom, na nowy tydzień, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary naszej Patronki. SZCZĘŚĆ BOŻE! 
   
 11. Na zakończenie odmówmy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt oddania się Najświętszemu Sercu Jezusa, do którego przywiązany jest dziś odpust zupełny. Są organizacje i ideologie, które chcą usunąć Boga z życia społeczności i poszczególnych osób. My oddajmy na nowo Jezusowi Chrystusowi nas samych, nasze rodziny, środowiska pracy i naszą Ojczyznę.