1. W dniu dzisiejszym oprócz zwykłego porządku niedzielnego będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe sprawowane codziennie o godz. 17.30.
   
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Poniedziałek – liturgiczna uroczystość św. Stanisława BM patrona naszej Ojczyzny. Jest to jednocześnie dzień imienin naszego Proboszcza -  ks. Stanisława. Msza św.
  w intencji Solenizanta będzie sprawowana o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Piątek – Matki Bożej Fatimskiej; wieczorem o godz. 21.00 Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec (z zabezpieczeniem
  na kapiący wosk).
 1. Serdecznie dziękujemy za składane w dniu dzisiejszym ofiary na potrzeby naszej świątyni w ramach składki gospodarczej przeznaczonej na remont dachu. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 2. W najbliższą niedzielę dnia 15 maja w Parznie przypada 200. rocznica urodzin czcigodnej sługi bożej Wandy Malczewskiej. W związku z tym jubileuszem, w tym dniu o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Parafianie wraz z ks. Proboszczem serdecznie zapraszają do grobu Czcigodnej Sługi Bożej w Parznie.
   
 3. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową śladami relikwii Jezusowych. Będziemy zwiedzać Trewir w Niemczech (tam znajduje się suknia Jezusa), Paryż i Argenteuil (czyt. Arżentej) gdzie znajduje się Jezusowa tunika, Paray-le-Monial czyli miejsce objawień Najświętszego Serca Jezusowego i Ars. Następnie odwiedzimy Turyn gdzie przechowywany jest całun Turyński – najcenniejsza relikwia chrześcijaństwa oraz Manopello gdzie zobaczymy twarz Jezusa odbitą w momencie Jego zmartwychwstania. Będzie jeszcze Mediolan z gwoździem z Jezusowego Krzyża i piękną katedrą oraz Loreto.  Autentyczność wymienionych świętych przedmiotów mających styczność z Jezusem jest stwierdzona przez zlecone badania naukowe lub potwierdza je przekaz Tradycji dokonywany z pokolenia na pokolenie. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 7.07. -- 15.07.2022 r. Cena ok. 3500 zł + 90 Euro. Zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz. Można również zapisywać się w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
   
 4. Parafia nasza zaprasza na weekendowe rekolekcje o nazwie „Kurs Nowe Życie”. Są one skierowane zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Kurs odbędzie się w dniach 20-22 maja 2022 r. Zapisy na stronie snebelchatow.pl oraz w sklepiku z dewocjonaliami.
   
 5. Dzisiejszy Gość Niedzielny przynosi kolejną płytę z nagranym Pismem św. Tym razem są to Księgi Mądrościowe. Jak się zachować i myśleć racjonalnie w obliczu wojny na Ukrainie a także kiedy nasze działania przeradzają się w obsesję wyjaśnia dzisiejszy tygodnik Niedziela, który w innym artykule podejmuje temat: czy można się zbawić w innych religiach? Są też czasopisma dla dzieci: Promyczek Dobra, MAŁY Gość Niedzielny, Mały Rycerzyk. Serdecznie polecamy.
   
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Paweł Kocałek i Andrzej Tymieniecki. Módlmy się dla nich o wieczne zbawienie: Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek … .
   
 7. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności. … Rodzinom błogosławieństwa Bożego na każdy dzień oraz opieki Maryi, Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!