1. W miesiącach wakacyjnych adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w kaplicy adoracji. W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 w kościele.
   
 2. W miesiącu lipcu i sierpniu w niedziele Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
   
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
   
 4. W liturgii kościoła czcić będziemy:
  • w poniedziałek – św. Jana z Dulki
  • w czwartek – św. Benedykta, opata, Patrona Europy
  • w piątek – św. Brunona z Kwerfurtu
  • w sobotę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników
    
 5. W ostatnim tygodniu docierały do nas nowe, jeszcze bardziej niepokojące informacje dotyczące naszego współbrata ks. Michała Olszewskiego. Wyrażając wdzięczność za wszelkie dotychczasowe świadectwa solidarności, ludzkiej życzliwości i chrześcijańskiego wsparcia dla ks. Michała i całego Zgromadzenia, pragniemy wzmóc nasz modlitewny wysiłek na rzecz sprawiedliwego wyjaśnienia tej sprawy i uwolnienia ks. Michała. W najbliższy czwartek 11 lipca o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w tej intencji, którą będziemy odprawiali nieprzerwanie w każdy 2. czwartek miesiąca. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
   
 6. W sobotę, 13 lipca Mszą św. o godz. 19.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą świece i intencje na kartkach, które będzie można złożyć do koszyczków na stoliku w połowie kościoła. Prosimy czytelnie pisać intencje. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy, by nie parkować samochodów wokół kościoła i domu zakonnego.
   
 7. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.
   
 8. Prezydent Miasta Bełchatowa Patryk Marjan zaprasza wszystkie dzieci do udziału w pierwszym w tym roku Osiedlowym Lecie w Mieście. Dzisiaj, 7 lipca od godz. 16.00 do 20.00 wydarzenie to odbędzie się w parku im. Józefa Markiewicza w Grocholicach. Na dzieci czekać będą animatorzy, warsztaty, gry i zabawy ruchowe oraz konkursy z nagrodami.
   
 9. W czwartek 11 lipca o godz. 17.00 w kościele NMP Nieustającej Pomocy przy ul. ks.  Jerzego Popiełuszki odprawiona zostanie Msza św. w intencji Pamięci ofiar Wołynia.
   
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na pokrycie kosztów zakupu organów do naszej świątyni.
   
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Stanisław Waszczyk, Leszek Barański. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi, udanego wypoczynku dla wszystkich wypoczywających oraz Bożego błogosławieństwa.

Szczęść Boże!