1. Komunikat ks. Arcybiskupa.
 2. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego.  Składka z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona dla ubogich.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – św. Gertrudy, dz.;
 • We wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej;
 • W środę – bł. Karoliny Kózkówny;
 • W piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
 • W sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP;
 • W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata. To także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. 
 1. W najbliższy piątek będzie możliwość oddania krwi w Domu Parafialnym w godzinach od 8.00 do 12.00.
 2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w sobotę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3.  (ogłaszać do godz. 13.00 włącznie) Wigilijne świece Caritas można nabyć dzisiaj po Mszy św. pod chórem. W tygodniu są dostępne w sklepiku.
 4. Dzisiaj jest Światowy Dzień Ubogich. Każdy kto chciałby wspomóc osoby ubogie może zakupić żywność lub artykuły chemiczne i przynieść w reklamówce do kościoła pod ołtarz Świętej Rodziny lub do biura Caritas w najbliższą środę w godz. od 16.30 do 18.00. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii. Akcja będzie trwała do najbliższej niedzieli włącznie. Papież Franciszek zachęca w serdecznych słowach abyśmy włączyli się w tę piękną inicjatywę pomocy najuboższym. 
 5. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy za Ojczyznę. Codziennie w naszym kościele odmawiany jest Różaniec, w którym modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Można także w domu modlić się odmawiając przynajmniej jeden dziesiątek Różańca. Zapraszamy.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za składkę gospodarczą przeznaczoną na remont dachu, która w zeszłą niedzielę wyniosła  8 407 zł , 1 dolar i 5 euro. Bóg zapłać za każdy dar.
 7. „Co się stało z Polską?” stawia pytanie tygodnik Niedziela, który w dzisiejszym wydaniu szeroko omawia wydarzenia ostatnich tygodni związane z tak zwanym strajkiem kobiet i stwierdza, że nie ma wydarzeń, które powstały „z niczego”. Wspomina też o odważnych kobietach, które oficjalnie sprzeciwiają się strajkowi.  Gość Niedzielny podejmuje podobną tematykę. Serdecznie polecamy nowy numer Małego Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznika Miłujcie się. Warto nadmienić, że dla dzieci jest jeszcze inny miesięcznik p.t. Mały Rycerzyk NIEPOKALANEJ. Pamiętajmy o formacji żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
 8. W piątek 13 listopada br. zmarł opatrzony świętymi sakramentami w 59 roku życia i 34 roku kapłaństwa śp. ksiądz Antoni Pietras pierwszy Proboszcz i organizator parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. Msza święta w intencji zmarłego śp. Księdza Proboszcza zostanie odprawiona w świątyni parafialnej pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie w środę 18 listopada br. o godzinie 19:00. Pogrzeb rozpocznie się Mszą świętą w tej samej świątyni pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie w czwartek 19 listopada br. o godz. 12:00 i po niej nastąpi złożenie ciała śp. Kapłana Antoniego do grobu na cmentarzu w Bełchatowie.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Małgorzata Olejnik, Alicja Pietrzak, Walenty Kucner, Krystyna Lewandowska, Lesław Szubert i Wiesława Krak. Polecajmy tych Zmarłych oraz śp. ks. Antoniego Pietrasa Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Maryi Królowej Polski i św. Barbary naszej Patronki. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!