1. W czwartek informowaliśmy, że wszyscy księża mają kwarantannę do 10 października. Po szczegółowych rozmowach z Sanepidem ustalono, że ks. Dima i ks. Mateusz wyjdą z kwarantanny już w środę, a ks. Andrzej i ks. Franciszek już w czwartek.
   
 2. Msze św. są odprawiane według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30.
   
 3. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez cały miesiąc o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach (przynajmniej jednego dziesiątka).
   
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej;
 • Środa – wspomnienie NMP Różańcowej – Święto Patronalne Róż Żywego Różańca; Pielgrzymka Kół Różańcowych do Matki Bożej w Łasku odbędzie się w najbliższą sobotę.
   
 1. Abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszy św. związanej z Jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej i z obecnością Konferencji Episkopatu Polski. Msza św. zostanie odprawiona 5 października o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej.
   
 2. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
   
 3. Również za tydzień będziemy obchodzić Dzień Papieski składając po Mszach św. ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na wykształcenie utalentowanej młodzieży pochodzącej z rodzin mniej zamożnych z małych miejscowości.
   
 4. Zapowiadane spotkanie dla młodzieży w dniu 10 października nie odbędzie się.
   
 5. Przypominamy, że została wprowadzona nowa księga intencji, gdzie przyjmujemy Msze św. na rok 2020. Przyjmujemy również na wypominki listopadowe, roczne, półroczne oraz kwartalne.
   
 6. Ze względu na kwarantannę księży kancelaria parafialna w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek będzie nieczynna. Od środy będzie otwarta jak zawsze od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45. W sprawach pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny.
   
 7. W najbliższą niedzielę składka gospodarcza przeznaczona będzie na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar. W ostatnich dwóch tygodniach mamy przestój w pracach, gdyż czekamy na dodatkowy transport blachy sprowadzanej z Włoch.
   
 8. W przyszły weekend w Domu Parafialnym odbędzie się Kurs Nowe Życie pomagający na nowo odnaleźć Boga i odbudować wiarę. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Satoła SCJ. Zapisy są przyjmowane przez stronę  www.snebelchatow.pl – serdecznie zapraszamy.
   
 9. Przypominamy o pielgrzymce do sanktuariów i ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku i w Kotlinie Kłodzkiej w dniach 16-18 października. Koszt 400 zł (obniżony). Można zapisywać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
   
 10. Szpital zakonu Bonifratrów zaprasza na bezpłatne profilaktyczne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Skierowanie na badanie nie jest wymagane. Szczegóły w gablocie.
   
 11. Bardzo serdecznie zapraszamy do lektury czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o nawróceniu rodziców, kulturze selfie i recepcie na udane życie – opowiada matka Carla Acutisa, 15-letniego geniusza komputerowego, który zostanie beatyfikowany w przyszłym tygoniu. W Niedzieli przeczytamy„Różaniec po męsku”, czyli o tym jak mężczyźni odnajdują dziś siłę i motywację do bycia mężami i ojcami. Polecamy też inne czasopisma znajdujące się w naszym kościele.
   
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Rafał Jasiak i Stanisław Krupa. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Zdrowaś Maryjo … Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…
   
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej. Obfitości Bożych darów życzymy rodzinom przeżywającym peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!