1. Msze św. odprawiamy dzisiaj według zwykłego porządku w ciągu roku. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.30. Zapraszamy.

 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

 • Poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

 • Wtorek – św. Wacława męczennika; tego dnia przypada 10 rocznica święceń biskupich arcybiskupa Grzegorza Rysia; W tym dniu będzie również modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata. Gromadzimy się przy Skwerze św. Jana Pawła II o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

 • Środa – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

 • Czwartek – Św. Hieronima, pr. i dK;

 • Piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK;

 • Sobota – Świętych Aniołów Stróżó w;

 1. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc październik poświęcony oddawaniu czci Matce Bożej poprzez codzienne odmawianie Różańca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie odprawiane codziennie o godz. 17:15. Dzieci biorące udział w nabożeństwie będą otrzymywać obrazki. Prosimy także, aby dzieci przynosiły serduszka potrzebne do losowania figurki Matki Bożej. 

 2. W obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się Polska, jest wielka potrzeba modlitwy z Kościół i Ojczyznę. Różaniec odmawiany dotychczas po Mszy św. wieczornej będzie również kontynuowany. Mogą do tego Różańca dołączyć ci, którzy nie zdążyli go odmówić przed Mszą św.

 3. W tym tygodniu przypada: Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. 

 • W Pierwszy Piątek oddajemy cześć NSPJ. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św., a po południu spowiedź od godz. 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. 

 • W Pierwszą Sobotę o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca. 

 • Tego dnia będzie także nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski - rozpocznie się ono o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej o godz. 11.00 wyruszy spod naszego kościoła Męski Różaniec ulicami Bełchatowa. Serdecznie zapraszamy. 

 1.  „Józef nas zwołuje” – już nie długo, bo w dniu 7 października, naród i Kościół w Polsce zostaną powierzone Opiekunowi św. Józefowi w sanktuarium w Kaliszu – informuje nas Gość Niedzielny.  Jak uniknąć syndromu opuszczonego gniazda? Na to pytanie w dzisiejszej Niedzieli odpowiadają bełchatowianie: Grażyna i Roman Strugowie. W dzisiejszym tygodniku Niedziela znajdziemy jeszcze art. o ks. kard. Stanisławie Nagim, sercaninie, który poświęcił Kaplicę Adoracji w naszym kościele, a którego Jan Paweł II nazywał bratem i przyjacielem. Tygodnik Idziemy pisze, że religia jest rdzeniem kultury oraz wspomina o wierze i modlitwie Norwida. Mamy jeszcze do dyspozycji nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny. Serdecznie polecamy.

 2. Wszystkim Parafianom i Gościom na każdy dzień nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Maryi Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!