1. Msze św. odprawiane są dziś według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. O godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie a także do modlitwy w naszych rodzinach.

 2. W czwartek o godz. 09.15 w szpitalu w Bełchatowie zmarł nasz współbrat ks. Franciszek Leżański SCJ. Ksiądz Franciszek miał 79 lat. Był bardzo gorliwym spowiednikiem i kapłanem a także dobrym człowiekiem. W Bełchatowie posługiwał przez blisko 14 lata. Na zakończenie Mszy św. pomodlimy się za Niego i Innych zmarłych.

 3. Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczona na misje.

 4. Z racji Niedzieli Misyjnej Ruchu Sercańskiej Młodzieży prowadzi zbiórkę polskich groszówek, monet wycofanych z obiegu i monet z innych krajów. Celem zbiórki jest wsparcie „Domu Nadziei” – Domu dziecka w Boliwii. Monety można składać przed i po każdej Mszy św. na stanowisku w przedsionku kościoła.

 5. We wtorek 20 października rozpoczyna się Kurs Alpha dla młodzieży. Jest to cykl spotkań w trakcie których swobodnie zastanawiamy się nad sensem życia w perspektywie wiary chrześcijańskiej. Spotkania będą odbywały się w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży (ul. Skorupki 13/1) we wtorki o godz. 20.00. Więcej informacji i zapisy na Facebooku (Łódź Piotrowa) i na mlodziwdomu.pl.

 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

 • poniedziałek – bł. Ks. Jerzego Popiełuszki; w tym dniu w parafii NMP Nieustającej Pomocy będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy o godz. 18.00.

 • wtorek – św. Jana Kantego, pr.

 • czwartek - uroczystość św. Jana Pawła II, papieża - głównego patrona miasta Bełchatowa. Dzień ten kończy obchód Bełchatowskich Dni Papieskich. W tym dniu odbędzie się również Uroczysta Msza św. w parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki o godz. 17.00.

 1. Wkrótce przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do pamięci o bliskich zmarłych, przystąpienia do spowiedzi św., a także uporządkowania grobów. Możemy też polecać zmarłych modlitwie Kościoła w wypominkach.
  W naszym kościele modlić się będziemy za nich codziennie przez cały miesiąc listopad podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Za polecanych
  w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się też w ciągu określonego czasu w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj możemy nabyć „Niedzielę”, „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego”. Jest też czasopismo Promyczek Dobra dla dzieci.

 3. Składamy serdeczne podziękowanie składkę gospodarczą z zeszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, która wyniosła 11.610 zł. Bóg zapłać.

 4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Urszula Pawłusz, Zofia Fior, Barbara Szczepaniak oraz ks. Franciszek Leżański. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej. Obfitości Bożych darów życzymy także rodzinom przeżywającym peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!