1. Zakończyły się wakacje i powracamy do zwykłego porządku w ciągu roku. Msze św. niedzielne będą odprawiane w następujących godzinach: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.30.
   
 2. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku: od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45. W pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
   
 3. W naszej parafii od zeszłej środy trwa Jerycho modlitewne. Zapraszamy na wielką modlitwę. Będzie ona trwała przez dzień i noc w naszym kościele do najbliższej środy, czyli do 8-go września.  Intencją modlitwy Różańcowej z wystawieniem Najświętszego sakramentu jest obrona wiary w sercach dzieci, młodzieży i dorosłych w Polsce i w Europie, przygotowanie do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz wsparcie ewangelizacji naszej łódzkiej archidiecezji w 100-lecie jej istnienia.

  Swój przyjazd na modlitwę zapowiedział ks. Proboszcz z Parzna. Wraz z parafianami będzie się modlił w niedzielę od godz. 22.00 do 23.00 oraz we wtorek od godz. 1.00 do 2.00. po północy. Zapraszamy do gorliwego włączenia się do tej modlitwy wszystkich naszych parafian oraz wszystkie wspólnoty z całego Bełchatowa.

   
 4. Zakończymy Jerycho Modlitewne w dniu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w środę mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
   
 5. Kurs Przedmałżeński rozpoczął się w naszej parafii w dniu wczorajszym, ale do następnej soboty, do godz. 19.00 przyjmujemy jeszcze zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy.
   
 6. Uczniów klas pierwszych szkoły średniej, którzy w tym roku będą przystępować do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. do kościoła w przyszłą niedzielę (12.09.) o godz. 19.30.
   
 7. W najbliższą niedzielę składka gospodarcza przeznaczona będzie na remont elewacji naszej świątyni. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 8. Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w parafii farnej przy ul. Kościuszki odbędzie się w najbliższą niedzielę. Suma o godz. 12.00.
   
 9. Dzisiaj przypada 30 rocznica powstania parafii p.w. św. Stanisława BM w Bełchatowie przy ul. Czyżewskiego. Uroczysta suma o godz. 12.00.
   
 10. W dniu dzisiejszym polecamy tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i tygodnik Idziemy. W każdym z nich znajdziemy teksty o Matce Czackiej i Kard. Stefanie Wyszyńskim. Niedziela dodatkowo stawia pytanie: czym jest samobójstwo w świetle nauki Kościoła? Czy każde targnięcie się na swoje życie jest grzechem? Gość Niedzielny stwierdza natomiast, że depresja, to choroba, z której na pewno można wyjść.
   
 11. Szczególnie jednak polecamy specjalne wydanie Gościa Niedzielnego p.t. Gość Extra poświęcone wyłącznie kard. Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Czackiej. To wydanie liczy 100 stron i kosztuje 10 zł. znajdziemy tam m.in. takie tytuły: „Ksiądz wyświęcony na jedną Mszę” oraz „Zachciało się ślepej babie zakon zakładać”. Serdecznie polecamy.
   
 12. Beatyfikacja Matki Elżbiety Czackiej i Kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w przyszłą niedzielę w Warszawie w świątyni Bożej Opatrzności o godz. 12.00. Skorzystajmy z telewizyjnych transmisji i weźmy udział w tej uroczystości.
   
 13. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Afganistanem. Przewodniczący Konferencji  Episkopatu Polski zaapelował, aby tego dnia w polskich kościołach i kaplicach podczas modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie, a po mszach zorganizować kwestę na rzecz Afgańczyków. Dlatego po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.
   
 14. Parafianom i Gościom życzymy ważnej umiejętności otwarcia na Słowo Boże, które przyjęte z wiarą prowadzi do naszego uzdrowienia. Pozwólmy prowadzić się Duchowi Świętemu. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!