1. Msze św. odprawiane są dziś według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
   
 2. W tym tygodniu przypada:
 • - we wtorek – 25 rocznica śmierci biskupa Józefa Rozwadowskiego, który 40 lat temu powołał do istnienia naszą parafię; Msza św. o dar nieba dla ks. biskupa będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00; po Mszy św. o godz. 19.15 spotkanie Rady Parafialnej.
 • - w środę – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów; w tym dniu odprawimy Mszę św. o godz. 18.00 za wszystkich zmarłych proboszczów, którzy sprawowali posługę w naszej parafii. Byli to: + ks. Zygmunt Kilianek, +ks. Stefan Zabdyr, + ks. Stanisław Marek Dadej.
 • - w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego;
   
 1. W tym tygodniu przypada też Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Zauważmy Drodzy Siostry i Bracia, że Pan Bóg podarował nam prawdziwe Triduum, czyli Trzy święte dni przd 40 rocznicą erygowania Parafii:
 • W Pierwszy Czwartek - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz.19.00 będzie w naszym kościele Adoracja Najśw. Sakramentu trwająca do północy Intencja adoracji: dziękczynno-przebłagalna za całą 40-letnią historię naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w modlitewne czuwanie.
 • W Pierwszy Piątek Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec za wszystkich Zmarłych z naszych rodzin pochowanych na cmentarzu bełchatowskim i na innych cmentarzach. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie. Spowiedź od godz. 16.00 oraz podczas każdej Mszy św.
 • W Pierwszą Sobotę miesiąca Msza św. o godz. 7.00 a po niej adoracja z modlitwami w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 • Nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się o godz. 9.00 modlitwą różańcową a później (9.30) Msza św. z Aktem Zawierzenia.
 • Męski Różaniec wyrusza w Pierwszą Sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy.
   
 1. W najbliższą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. w 40-tą rocznicę powstania naszej parafii. Przewodniczył będzie ks. bp Marek Marczak. Zostali zaproszeni księża z dekanatu i okolicznych parafii oraz księża sercanie, którzy tu posługiwali. Zaprosiliśmy także siostry zakonne i księży pochodzących z naszej parafii.
   
 2. Po południu o godz. 16.00 rozpocznie się Parafiada. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie znany zespół noszący nazwę „niemaGotu”. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.
   
 3. Bardzo prosimy o upieczenie ciast na Parafiadę i przyniesienie do domu parafialnego.
   
 4. Potrzebna jest wielka pomoc do mycia okien w poniedziałek i wtorek. Dotyczy to okien w najniższych partiach kościoła i w podpiwniczeniu. Trzeba przynieść swoje pomoce do mycia. Bardzo prosimy o mobilizację.
   
 5. Powstała książka o historii naszej parafii. Napisała ją pani Katarzyna Krzysztofik. Książkę będzie można nabyć już w przyszłą niedzielę.
   
 6. Rozpoczął się miesiąc trzeźwości - sierpień. Zachęcamy do podejmowania konkretnych działań w intencji trzeźwości. Może to być osobista abstynencja, modlitwa o trzeźwość narodu i naszych rodzin, postanowienie, by w tym czasie alkoholu nie spożywać, nie kupować i nim nie częstować. Na stoliku pod chórem jest wystawiona Księga Abstynencka, gdzie można zapisywać swoje postanowienia.
 7. W związku z rocznicą eksplozji, która miała miejsce w Bejrucie 4 sierpnia 2020 roku,
  Ks. Abp Grzegorz Ryś, „Caritas” Archidiecezji Łódzkiej, Stowarzyszenie „Dom Wschodni” oraz parafie archidiecezji łódzkiej organizują pomoc dla chrześcijan Libanu. Z tej racji przeprowadzana jest dziś zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na ten cel.

   
 8. „Noc walki o Błogosławieństwo dla Polski”, to nazwa wydarzenia modlitewno-pokutnego, które będzie miało miejsce w Licheniu w dn. 6 i 7 sierpnia. Wyjazd z naszej parafii w piątek o godz. 18.30, powrót w sobotę ok. godz. 8.30. koszt 50 zł.
   
 9. W przyszłą niedzielę będzie składka gospodarcza przeznaczona na wykonanie kolejnego zadania, czyli naprawę tynku i pomalowanie elewacji naszego kościoła.
   
 10. Dzisiaj jest 77 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego.  W par. Narodzenia NMP spotkanie przy Pomniku Pamięci Bełchatowian”, odśpiewanie hymnu państwowego, modlitwa i złożenie kwiatów. Wieczorem o godz. 20.30 w Ogrodach Par. Narodzenia NMP wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
   
 11. Kto i czego może się nauczyć od świętych – rozważa Gość Niedzielny; Niedziela mówi o bohaterach sierpnia roku 1944 r a tygodnik Idziemy o sierpniu bez alkoholu. Serdecznie polecamy inne czasopisma.
   
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marek Udalski i Piotr Grabarczyk. Módlmy się dla nich o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek…
   
 13. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Dzieciom i młodzieży - dobrego wypoczynku i dużo słońca. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!