1. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według porządku niedzielnego. Będzie także dodatkowa Msza św. o godz. 14.00. Dziś także odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie, serdecznie zapraszamy o godz. 21:00. 
   
 2. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – bł. Michała Kozala bp. i m.
 • W czwartek – św. br. Alberta Chmielowskiego, zak.
   
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 będzie Msza św. prymicyjna ks. Gienadija Launikowicza pochodzącego z Białorusi. W zeszłym roku we wrześniu odbył w naszej parafii praktykę duszpasterską. Ks. Gienadij otrzymał święcenia kapłańskie 15 maja w Stadnikach. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć dowolną ofiarę na potrzeby Kościoła w Białorusi.
   
 2. Przypominamy, że w naszej parafii są prowadzone katechezy przed chrztem. Zarówno rodzice jak i kandydaci na chrzestnych są zaproszeni i zobowiązani do uczestnictwa w tych katechezach. Katechezy będą w czwartki w kościele o godz. 19.15.
   
 3. Katechezy są prowadzone przez księży i katechistów, którzy przez ostatnie dwa lata w Łodzi przygotowywali się do tej funkcji. Są to: Martyna Antosik, Jadwiga Brożyńska, Bogusława Kowalska, Magdalena Kula, Marianna Podlak, Zygmunt Wiśniewski. W dniu jutrzejszym w Łodzi na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś uroczyście wręczy im misje kanoniczne. Serdecznie gratulujemy.
   
 4. Zapraszamy na codzienny Różaniec odmawiany w dzień zwykły po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.45. Jeśli nie możesz być na Mszy świętej, to przyjdź na Różaniec. Ta modlitwa jest potrzebna dla ocalenia naszego narodu. Jak dzisiaj w liście powiedzieli biskupi: Smutkiem napawa fakt, że życie społeczne i polityczne w Polsce naznaczone jest niekończącymi się napięciami, konfliktami, nienawiścią i wrogością, w której trudno się dopatrzyć troski o dobro wspólne. Zagrożona wręcz wydaje się jedność naszej wspólnoty narodowej, dzięki której przetrwaliśmy przez stulecia. W tej sytuacji, jako naród, społeczeństwo i każdy z nas, dokonajmy rachunku sumienia i prośmy Boga o łaskę nawrócenia. Zatem trzeba się modlić o pojednanie między Polakami, o powrót do Boga i odnowienie wiary w samym Kościele wśród Księzy i wśród wiernych. Serdecznie zapraszamy na codzienny Różaniec.
   
 5. Zapraszamy młodzież na 27 Sercańskie Dni Młodych.  Ze względu na pandemię odbędą się one w odmiennej niż co roku formie. Dla młodzieży po 7 klasie SP i w wieku licealnym wyjazd będzie organizowany w dniach 1-5 lipca, dla osób po maturze i w wieku studenckim w dniach 9-13 lipca. Kartę udziału można pobrać w zakrystii. Koszt 160 zł za udział + przejazd. Szczegółowe informacje można zaczerpnąć u ks. Jakuba i znaleźć na profilu Facebookowym Sercańskich Dni Młodych. 
   
 6. Spotkanie pielgrzymkowe przed wyjazdem do Medjugorie odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Sali n. 14.
   
 7. Dzień Patrona Miasta Bełchatowa św. Jana Pawła II przypada w najbliższą niedzielę. Uroczysta Msza św. w intencji bełchatowian zostanie odprawiona o godz. 12.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski. Koncert w wykonaniu Pawła Orkisza p.t. „Pieśni Pogodne” rozpocznie się o godz. 19.00.
   
 8. Dzisiaj jest składka gospodarcza na remont dachu naszego kościoła; o godz. 11.30 zostanie(ła) odprawiona Msza św. w intencji wszystkich darczyńców.  Bóg zapłać za każdy dar.
   
 9. Mieszkańcom bl. 339 składamy podziękowania za ofiarę 470 zł złożoną przy okazji Nawiedzenia Jezusa Miłosiernego. Msza św. w ich intencjach zostanie odprawiona w najbliższą niedziele o godz. 11.30.
   
 10. Polska PONOWNIE POŚWIĘCONA! – w jakim celu oddajemy nasz kraj Sercu Jezusa ? wyjaśnia dzisiejszy tygodnik Niedziela opisując w innym miejscu rodziców Matki Bożej Joachima i Annę, i wyjaśniając jak była wychowywana Maryja. „Kompletne szaleństwo” to tytuł art. o św. Antonim Padewskim, tym od znajdywania rzeczy zagubionych zamieszczony w Gościu Niedzielnym. Tygodnik Idziemy we wstępnym artykule pisząc o naszej odpowiedzialności za Kościół i wiarę stwierdza jednoznacznie: „Rozliczy nas Bóg”.
   
 11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych kierowanych do starszych, młodzieży i dzieci. Niech czytanie Pisma św. i dobrej lektury pomoże naszym rodzinom uświadomić głębię naszej wiary.
   
 12. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy odkrycia głębi Bożej Miłości w przebitym Sercu Jezusa. Życzymy dobrej niedzieli. SZCZĘŚĆ BOŻE !
   
 13. Dzisiaj odczytywany jest list biskupów polskich skierowany do wszystkich wiernych w setną rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na zakończenie Mszy św. oddajmy wzorem naszych przodków Sercu Jezusa siebie samych całe rodziny i naszą Ojczyznę …..