1. W dniu dzisiejszym Msze św. są odprawiane zwykłego porządku niedzielnego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.
   
 2. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00. 
   
 3. W tym tygodniu z racji oktawy Bożego Ciała Nabożeństwo wieczorne od poniedziałku do piątku włącznie przedstawia się następująco:
   
 • Godz. 17.30 – Różaniec i możliwość spowiedzi św.
 • Godz. 18.00 – Msza św.
 • Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe – uroczyście ubranych chłopców
  i dziewczynki do sypania kwitków. Zapraszamy do udziału w procesji: młodzież, dorosłych a także osoby do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów, chorągwi i poduszek z emblematami religijnymi. Tradycyjnie prosimy o płatki kwiatów dla dzieci – można je przynieść do domu parafialnego (do sklepiku).

   
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • wtorek – św. Jadwigi Królowej; w tym dniu będzie spotkanie Rady Parafialnej, czyli liderów Wspólnot istniejących przy naszej Parafii. Spotkanie będzie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.15.
 • W czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała - poświęcenie ziół i wianków oraz  uroczyste błogosławieństwo dzieci.
 • piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów a także patronalne święto wszystkich Księży Sercanów oraz Szkoły Nowej Ewangelizacji. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 będzie odmawiany Różaniec a po Mszy św. uroczysta procesja ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Z racji uroczystości nie ma postu. W tym dniu biskupi polscy zgromadzeni w Krakowie w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa odnowią akt oddania naszej Ojczyzny Sercu Jezusowemu, który był dokonany 100 lat temu w tym samym miejscu.
 • sobota – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu będzie Rocznica I Komunii św. dla dzieci ze SP n. 8 o godz. 10.00 a dla dzieci ze SP n. 9
  o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci przed rocznicą pierwszej Komunii św. i dla ich rodzin będzie w najbliższy piątek od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 • niedziela – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.
   
 1. Zapraszamy młodzież na 27 Sercańskie Dni Młodych.  Ze względu na pandemię odbędą się one w odmiennej niż co roku formie. Dla młodzieży po 7 klasie SP i w wieku licealnym wyjazd będzie organizowany w dniach 1-5 lipca, dla osób po maturze i w wieku studenckim w dniach 9-13 lipca. Kartę udziału można pobrać w zakrystii. Koszt 160 zł. Szczegółowe informacje można zaczerpnąć u ks. Jakuba i znaleźć na profilu Facebookowym Sercańskich Dni Młodych. 
   
 2. Dzisiaj jest otwarta nasza biblioteka w Domu Parafialnym. Polecamy książki o Najświętszym Sercu Jezusa, objawieniach danych św. Małgorzacie oraz rozważania i medytacje.
   
 3. W przyszłą niedzielę będzie składka gospodarcza przeznaczona na remont naszego kościoła a także zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.30 za wszystkich ofiarodawców wspierających remont dachu naszego kościoła.
   
 4. Dlaczego młodzież odchodzi z kościoła i jak ją zatrzymać? Na to pytanie odpowiada dzisiejszy Gość Niedzielny. Dekalog – od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka – to słowa św. Jana Pawła II z dzisiejszej Niedzieli, która również przytacza nauczanie kard. Wyszyńskiego, który stwierdził, że najbardziej smutnymi narodami są te, którym postawiono za ideał tylko i wyłącznie dążenia i cele materialne. Tygodnik Idziemy wyjaśnia jakie są tajemnice Serca Jezusowego? Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są jeszcze czasopisma: Mały Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.
   
 5. W Boże Ciało znaleziono pierścionek. Jest do odebrania w zakrystii.
   
 6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Kotlicki i Halina Kneifeld. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
   
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiej pomyślności i wielu łask Bożych, obfitych darów Ducha Św. i opieki Maryi, Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!