1. W dniu dzisiejszym oprócz zwykłego porządku niedzielnego będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe sprawowane codziennie o godz. 17.30.
   
 2. W najbliższy wtorek spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii św. o godz. 19.30.
   
 3. W środę spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 19.30.
   
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Czwartek – Matki Bożej Fatimskiej; wieczorem o godz. 21.00 Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec (z zabezpieczeniem
  na kapiący wosk).
 • Piątek – św. Macieja, Apostoła; jest to jednocześnie dzień imienin
  ks. Macieja. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną
  w intencji Solenizanta.
 • Msza św. z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona w sobotę o godz.  18.00.
   
 1. Mieszkańcy następujących bloków przy okazji Nawiedzenia Jezusa Miłosiernego w ich domach złożyli ofiarę na remont kościoła:
 • Bl. 340, ofiara 160 zł, Msza św. będzie odprawiona w dniu 15.06. o g. 18.00;
 • Bl. 131, ofiara 600 zł, Msza św. będzie odprawiona w dniu 28.05. o g. 18.00;
 • Bl. 129  ofiara 730 zł, Msza św. będzie odprawiona w dniu 25.05. o g. 18.00;
   
 1. Serdecznie dziękujemy za składane w dniu dzisiejszym ofiary na potrzeby naszej świątyni w ramach składki gospodarczej przeznaczonej na remont dachu. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 2. Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie odbędzie się w dn. 19 – 27.06. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
   
 3. Starość nie jest chorobą, a seniorzy nie są ciężarem, lecz bogactwem społeczeństwa i Kościoła stwierdza dzisiejszy Gość Niedzielny przynosząc w upominku dodatek w postaci obrazka z tekstem Litanii do NMP z dodanymi przez papieża nowymi wezwaniami. Nabożeństwo fatimskie uratuje świat – takie pełne nadziei słowa znajdujemy w tygodniku Niedziela, który w innym artykule wyjaśnia jak powstały i skąd pochodzą wezwania Litanii Loretańskiej. Tygodnik Idziemy w artykule „Pułapka na nastolatka” mówi o uderzającym braku kontroli rodziców nad tym, co oglądają ich dorastające pociechy oraz przestrzega, że powstające z tego powodu straty fizyczne i psychiczne będą nie do odrobienia.  Serdecznie polecamy.
   
 4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Jury Szpak, Zdzisława Kępińska, Józef Rogaliński, Jerzy Ignaszak, Tadeusz Zadykowicz, Roman Ciszewski. Módlmy się dla nich o wieczne zbawienie: Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek … .
   
 5. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności. Rodzinom błogosławieństwa Bożego na każdy dzień oraz opieki Maryi, Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!