1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św.
o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin a po niej spotkanie
w Domu Parafialnym. Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.

 

2. W tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek – św. Scholastyki, dz.

We wtorek – NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego

W piątek – św. Cyryla i Metodego – patronów Europy

 

3. W związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes we wtorek (11. II), zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy chorych i starszych. Równocześnie prosimy ich rodziny, bliskich o pomoc w przybyciu do kościoła. Po tej Mszy św. członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają wszystkich chorych i ich podopiecznych na spotkanie przy herbatce i ciastku w Domu Parafialnym. Przy tej okazji składamy podziękowanie osobom wożącym Księży w Pierwsze Piątki m-ca do chorych własnymi samochodami (bez opłaty). Bóg zapłać.

 

4. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w obronie życia dzieci nienarodzonych. Zapraszamy.

 

5. Rodziny Domowego Kościoła zapraszają na Walentynkową Modlitwę Małżonków w piątek 14 lutego. O godz. 18.00 Msza św., a następnie adoracja
z modlitwą małżeńską, odnowieniem przyrzeczeń i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentem. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich małżonków.

 

6. Dziękujemy osobom, które uczestniczyły w rozbiórce szopki i całej świątecznej dekoracji. Bóg zapłać.

 

7. Wyrażamy wdzięczność za wszystkie ofiary składane na planowane w naszej parafii inwestycje. Dziś szczególnie dziękujemy za ofiary na tacę w ramach składki gospodarczej. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

 

8. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00. Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny. Ksiądz Arcybiskup pragnie, abyśmy na to wydarzenie zaprosili i zabrali ze sobą przyjaciół, znajomych, inne rodziny stając się w taki sposób współgospodarzami tego wydarzenia.

 

9. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi gorąco apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach – zwłaszcza telefonicznych – z nieznajomymi rozmówcami, którzy podają się za wnuczka, osoby bliskie czy funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, miejskiej itp. Policja apeluje o niepodawanie własnych danych osobowych, a także o nieudzielanie pożyczek i darowizn.

 

10. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy na rok szkolny 2020/2021. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

 

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W dzisiejszej Niedzieli jest specjalny dodatek w postaci małej książeczki p.t. „Modlitwy o miłość” a także szereg artykułów mówiących o sensie cierpienia, miłości i sile modlitwy.. Gość Niedzielny pisze o tym, jak towarzyszyć chorym oraz wyjaśnia skąd wzięła się tradycja Mszy św. gregoriańskich ? Serdecznie polecamy także czasopisma dla dzieci i młodzieży.

 

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janusz Urban i Mirosław Odzimek. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!