1. Msze św. odprawiane są dziś według zwykłego porządku w ciągu roku. O godz. 17.30 Nabożeństwo wypominkowe. Serdecznie zapraszamy.

2. W poniedziałek przypada 2 rocznica ingresu arcybiskupa Grzegorza Rysia do archikatedry w Łodzi. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza.

3. Msza św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły Katedralnej sprawowana będzie 6 listopada o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej.

4. Uroczystością Wszystkich Świętych zaczęliśmy listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami) i ofiarować go za zmarłych.

5. Za poleconych w wypominkach listopadowych modlimy się codziennie przez cały miesiąc listopad przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Za polecanych w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30. Przyjmujemy jeszcze na wypominki w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

w poniedziałek – św. Karola Boromeusza, bp.

w sobotę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

7. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób i rodzin z problemem uzależnienia. Po Mszy św. jest spotkanie w Domu Parafialnym. Tego dnia z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek.

8. Dzisiaj po Mszach św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki dla Mateusza - chorego na artrogrypozę stawów i zanik mięśni. Rodzice proszą o wsparcie.

9. W dniu dzisiejszym po Mszach św. o godz. od 8.30 do 10.00, Biblioteka Parafialna wypożycza swoje zbiory w kościele pod chórem. Wypożyczyć można książki na temat śmierci oraz życia wiecznego.

 10. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni, składane na tace czy wpłacane na konto parafialne. Szczególnie dziękujemy za ofiary z Nawiedzenia Obrazu Bożego Miłosierdzia parafianom z bl. 217, którzy złożyli ofiarę 300 zł, z ulicy E. Plater, Sikorskiego i Bema 1720 zł., z ul. Lipowej 890 zł. oraz Różom Różańcowym za ornat Serca Jezusowego.  W następną niedzielę składka gospodarcza przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi remontami oraz na planowane inwestycje. Bóg zapłać za każdy dar.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj możemy nabyć „Niedzielę”, „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego”. Jest też czasopismo Promyczek Dobra dla dzieci.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józefa Gaszewska, Wojciech Łuczak, Teresa Kotlarczyk, Maria Czapiga,  Anna Mielczarek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze oraz peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!