Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła

7 lipca 2019 r.

 

 

 1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku wakacyjnego, czyli nie będzie Mszy św. o 13.00, natomiast Msza św. z 19.30 została przesunięta na 20.00. Dzisiaj będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.50.
   
 2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej witamy nowego wikariusza ks. Macieja Kopczyńskiego SCJ. Życzymy księdzu Maciejowi wielu darów Ducha Świętego i radości z kapłańskiej posługi w Bełchatowie.
   
 3. Zapraszamy na codzienną Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17.30, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Przypominamy też o całodziennej adoracji w naszym kościele w specjalnie przygotowanej kaplicy. Zachęcamy też do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w  środę o godz. 17.30.
   
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • poniedziałek – św. Jana z Dukli, pr.
 • czwartek - św. Benedykta, opata, patrona Europy;
 • piątek - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
 • sobotę - świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników;

  5. W sobotę 13 lipca o godz. 21.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z zabezpieczeniem na kapiący wosk.

  6. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Zadbajmy o to, by codzienna modlitwa oraz udział w niedzielnej Mszy św. dodawały nam siły i radości, abyśmy potrafili zobaczyć ślady Dobrego Boga w pięknie natury i otaczającego nas świata. Przypominamy również o odpowiednim zachowaniu i ubiorze w kościołach i wszystkich miejscach kultu.

  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni z racji drugiej niedzieli miesiąca. W przyszłą niedzielą składka gospodarcza będzie przeznaczona na planowane w tym roku remonty i inwestycje. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj możemy nabyć „Niedzielę”, „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego”. Jest też czasopismo Promyczek Dobra dla dzieci.

  9. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlopy życzymy błogosławieństwa Bożego, wstawiennictwa Matki Bożej oraz dobrej pogody. SZCZĘŚĆ BOŻE !