Kolonie z Jezusem

 

Tak można nazwać kolonie, które odbyły się w dniach 1.07-8.07.2019r. w Dziwnówku. Pojechało na nią 49 uczestników oraz wspaniała, jedyna w swoim rodzaju kadra p. Wiola, p. Jola, p. Ania i p. Paula pod wodzą ks. Bogusława Pociaska SCJ oraz ks. Krzysztofa Szlachetki SCJ.

 

W ciągu kilku dni zwiedziliśmy między innymi Oceanarium w Międzyzdrojach, Muzeum 6D w Kołobrzegu, weszliśmy na molo i oczywiście nie obeszło się bez zjedzenia pysznych lodów i wyśmienitych gofrów, frytek i różnego rodzaju frykasów. Liczyć można w kg a nawet w tonach. Już dawno nie widziałam, aby tak słodkości i smakołyki były pochłaniane przez dzieci. :) Najwięcej czasu jak to na wycieczkach poświęciliśmy na kupowaniu pamiątek.

 

Pogoda była jaka była, nie sprzyjała plażowaniu ale za to dwukrotnie spędziliśmy miło czas na basenie w pobliskim hotelu. Każdego dnia kadra starała się zapewnić uczestnikom wiele atrakcji np., wspólne zabawy, konkursy, w których były do wygrania fajne nagrody, śpiew, zabawy ruchowe oraz ognisko. Większość czasu spędzaliśmy na spacerach w Dziwnówku. Na plaży udało nam się zrealizować zaplanowany konkurs pt: ”Rzeźba z piasku” i obejrzeć piękny zachód słońca :).

Dzieciaki na koloniach były super, nie obyło się jednak bez otwierania apteczki, bólów głowy, oczu, plasterków na kolanach, witaminek wzmacniających odporność, w takich wypadkach kadra sprawdziła się w 100%. 4 panie które na tydzień zastąpiły dzieciom mamusie i tatusiów również się spisały.

 

Najważniejszym punktem każdego dnia była oczywiście wspólna Msza święta, która odbywała się w miejscowym kościele i wspólne posiłki.

Wakacje z Jezusem zostaną nam wszystkim długo w pamięci...

Do następnego wyjazdu…

 

Krótka relacja z kolonii napisana została przez 1/5 kadry – Paulinę :)