1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 17.15.
   
 2. Papież Franciszek przebywa z pielgrzymką w Iraku, czyli w dawnej biblijnej Mezopotamii – dolinie łez. Tam chrześcijanie są bardzo prześladowani, zabijani, wypędzani ze swoich domów. Tam wiele Religii walczy przeciwko sobie. Wczoraj podczas międzyreligijnego spotkania w miejscu narodzenia Abrahama – w Ur papież Franciszek powiedział, że: „Wrogość, ekstremizm i przemoc nie rodzą się z ducha religijnego: są zdradą religii” Wesprzyjmy naszą modlitwą papieską misję pokoju i miłości.
   
 3. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
   
 4. Jutro przypada międzynarodowy Dzień Kobiet. Życzymy drogim paniom, aby miały w sobie Bożego Ducha. Dzięki temu będą najpiękniejsze; będą wspaniałymi żonami, matkami i spełnionymi, szczęśliwymi ludźmi wnoszącymi pokój w swoje środowisko. Życzymy wam Drogie Siostry odwagi i wstawiennictwa Najpiękniejszej z kobiet – Matki Najświętszej i Waszych Patronów. Szczęść Boże.
   
 5. Witamy w naszej parafii kleryka Walerego, który przyjechał na miesięczną praktykę duszpasterską. Kleryk Walery pochodzi z Białorusi a w Stadnikach w naszym Sercańskim Seminarium przygotowuje się do kapłaństwa.
   
 6. Zachęcamy, aby przy dokonywaniu rozliczeń przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość, która patriotycznie i po katolicku wychowuje młodzież.  Dodatkowe informacje uzyskamy w sklepiku lub w Biurze Radia Maryja. Na ulotce, na stoliku pod chórem, jest wypisany numer KRS oraz cele, jakim służy Fundacja Nasza Przyszłość.
   
 7. Mała dziewczynka, Maja Kwiatkowska z Łodzi jest chora na rdzeniowy zanik mięśni. Czeka ją niezwykle kosztowna terapia genowa. Na prośbę rodziców dzisiaj po Mszach św. jest zbiórka dowolnych datków dla Mai. W imieniu jej rodziców składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar.
   
 8. Katedra w Łodzi zaprasza na kurs przedmałżeński w formie spotkań internetowych. W planie jest 15 spotkań w każdy czwartek o godz. 19.00. Można się zapisać do 10 marca na stronie www.domalzenstwa.pl. Wszystkie  szczegółowe  informacje dotyczące  kursu  pod  nr. tel. 885 555 020.
   
 9. Czy wszyscy wrócą ? Takie pytanie stawia dzisiejszy tygodnik Niedziela patrząc oczyma księży i ludzi świeckich na skutki epidemii dla parafii. Gość Niedzielny przynosi w prezencie specjalny dodatek w postaci Nowenny do św. Józefa. Są też miesięczniki dla dzieci: Mały Gość Niedzielny, oraz Promyczek Dobra.
   
 10. Wszystkim Parafianom życzymy Darów Ducha Św. do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE.