1. Wielki Post jest okazją do przemiany i nawrócenia. Zachęcamy do przeżywania tych dni w łasce uświęcającej, rozważania Męki Zbawiciela oraz pełnienia dzieł miłosierdzia.
   
 2. Msze św. odprawiamy według zwykłego porządku niedzielnego. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15.
   
 3. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. dr Mieczysław Nowak, którego bardzo serdecznie witamy. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. Tradycyjnie w ostatni dzień rekolekcji czyli we wtorek składka będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty.
   
 4. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby ze spowiedzi św. skorzystać w poniedziałek i we wtorek. Będziemy spowiadać pół godziny przed każdą Mszą św. W tych dniach, czyli w poniedziałek i we wtorek Msze będą odprawiane w następujących godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 18.00 i 19.30.
   
 5. Msze św. poranne z poniedziałku i wtorku planowane na godz. 7.30 są przeniesione na godz. 7.00. Prosimy o pomoc w powiadomieniu zainteresowanych rodzin.
   
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę i w czwartek.
  W pozostałe dni tygodnia kancelaria nie będzie czynna.

   
 7. W tym tygodniu przypada:
 • W czwartek św. Kazimierza Królewicza; jest to też Pierwszy Czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej będzie w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W Pierwszy Piątek miesiąca - oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. Chorych odwiedzamy tylko na zaproszenie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 19.30 Droga Krzyżowa. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 i podczas każdej Mszy św.
 • W Pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po Niej Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
 • Również w Pierwszą Sobotę o godz. 9.00 Różaniec i Msza św. Zawierzenia NMP Królowej Polski.
 • Męski Różaniec ku czci Maryi i z prośbą o Jej wstawiennictwo wyruszy o godz. 11.00 – serdecznie zapraszamy.
   
 1. Wielkim Poście odprawiamy Drogę Krzyżową w piątki o godz. 9.00, 16.30, 17.30
  i o godz. 19.30.

   
 2. Wiele rodzin dopytuje się o Nawiedzenie Obrazu Bożego Miłosierdzia. Bardzo zatem prosimy rodziny i osoby, które pragną takiego Nawiedzenia o zgłaszanie i wpisanie się
  na listę w zakrystii, kancelarii lub w sklepiku do najbliższej niedzieli. W następnym tygodniu poprzez kontakt telefoniczny ustalimy kolejność Nawiedzenia.

   
 3. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka dowolnych datków dla Mai Kwiatkowskiej z Łodzi chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Czeka ją niezwykle kosztowna terapia genowa.
   
 4. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stolikach przy wyjściu z kościoła a także słuchania audycji w mediach katolickich takich jak Telewizja Trwam i Radio Maryja. Bardzo pożyteczne są zamieszczone w internecie katolickie portale. Niech w tym szczególnym czasie nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
   
 5. Na stolikach z prasą katolicką są także wyłożone skarbonki Caritasu. Wystarczy je tylko odpowiednio poskładać. Dzieci odkładając na potrzeby dla ubogich uczą się ofiarności.
   
 6. Dzisiaj z racji niedzieli „Ad gentes” po Mszach św. jest zbiórka do puszek na Misje w krajach najuboższych. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 7. Jutro jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, Wyklętych. Dziękujemy Bogu za dar ich życia złożony za Ojczyznę. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
   
 8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Teresa Alama, Marianna Rolińska, Zdzisław Gusnar, Henryk Wawrecki. Prośmy dla nich
  o Miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…  

   
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom naszej parafii życzymy owocnego przeżycia rekolekcji
  i czasu Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE!