1. Dzisiaj będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. O godz. 17.30 Adoracja z modlitwą za Zmarłych. Serdecznie zapraszamy.
 2. Za poleconych w wypominkach listopadowych modlimy się codziennie przez cały miesiąc listopad przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Za polecanych
  w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30. Przyjmujemy jeszcze na wypominki w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
 3. Warto przypomnieć, że decyzją Stolicy Apostolskiej, w tym roku, odpust zupełny za zmarłych można zyskać przez cały miesiąc listopad .
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • wtorek – św. Leona Wielkiego pap. i dK;
 • środa – św. Marcina z Tours; W tym dniu jest wielka Uroczystość w naszej Ojczyźnie – Święto Niepodległości. Msze św. będą odprawione o 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy.
 • czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 • W piątek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,   pierwszych męczenników Polski;
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni wpłacane na konto parafialne oraz za dzisiejszą składkę gospodarczą. Szczególnie dziękujemy za ofiary z Nawiedzenia Obrazu Bożego Miłosierdzia parafianom z bl. 333, którzy złożyli ofiarę 920 zł; Msza św. w ich intencji będzie odprawiona 13 listopada w piątek o godz. 18.00; mieszkańcom z bl. 341, którzy złożyli ofiarę w wys. 1420 zł. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18.00. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek, przeznaczonych dla chrześcijan w Republice Środkowej Afryki. Tam głoduje połowa ludności, czyli ok. 2,5 mln; w obozach dla uchodźców żyje ponad 600 tys. ludzi. Kraj w 80 % jest opanowany przez oddziały rebeliantów, które bardzo często zabijają i prześladują chrześcijan. Bóg zapłać za modlitwę i każdą ofiarę.
 3. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek podczas nabożeństw i Mszy św.
  w kościele. Niektórzy są przekonani, że nie zarażają, ale tego na 100 procent nikt nie może być pewien. Drugi aspekt sprawy jest taki, że wiele osób żyje w wielkim lęku i obawia się
  o swoje zdrowie i życie. Jeśli obok takiej osoby jest ktoś, bez maseczki, to tej osobie trudno jest nawet się modlić. Miejmy więc wobec siebie tę delikatność, wrażliwość i miłość bliźniego. Bardzo o to prosimy was jako księża posługujący w tym kościele.
 4. Malula – syryjska Jasna Góra. Mieszkańcy tego miasteczka nadal mówią językiem Jezusa i wykazują się bohaterskim przywiązaniem do wiary, ale to czy ocaleją ich kultura i dziedzictwo zależy dziś także od nas – pisze dzisiejszy tygodnik Niedziela, który wspomina też o sprawach rodzinnych w artykule p.t. „Dialogi małżeńskie po poronieniu.” Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj są do dyspozycji tygodniki „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”. Jest też nowy numer czasopisma Miłujcie się oraz Promyczek Dobra dla dzieci.
 5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Witold Wagner, Karol Karolczyk, Marianna Stawiarz, Janina Siewierska, Adam Lupa, Paweł Pustelnik. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w miesiącu listopadzie przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!