1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ostatnich dniach wspierali naszą wspólnotę swoją modlitwą i dobrym słowem. Szczególnie dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w Jerycho Modlitewne w intencji zdrowia ks. Macieja. Dziękujemy także parafianom za codzienny Apel Jasnogórski i Dziesiątek Różańca, który trwał będzie aż do całkowitego powrotu do zdrowia ks. Macieja. Jednocześnie informujemy, że wszyscy księża mają negatywny wynik na obecność koronawirusa i zakończyli kwarantannę. Ks. Maciej przebywa ciągle w szpitalu, jego stan się poprawia.
 2. Msze św. są odprawiane według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. Dziś będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00
  w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 3. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez cały miesiąc o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach (przynajmniej jednego dziesiątka).
 4. Ze względu na ogłoszoną czerwoną strefę przypominamy o obowiązkowym noszeniu maseczek w trakcie liturgii i dezynfekowaniu rąk przed wejściem do kościoła. Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę prosimy o podchodzenie do Ołtarza św. Barbary w lewej nawie kościoła. Przypominamy o tym, by do Komunii wystawić dwie wyciągnięte
  i wyprostowane dłonie, spożyć Ją od razu przy księdzu i zadbać o to, by na palcach nie pozostał nawet najmniejszy okruszek Najświętszego Sakramentu. Osoby przyjmujące Komunię św. do ust prosimy, by korzystały z pozostałej części kościoła.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Poniedziałek –św. Jana Beyzyma, prezbitera
 • Wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika;
  w tym dniu zostanie odprawione ostatnie Nabożeństwo Fatimskie; rozpoczęcie nastąpi w naszym kościele o godz. 20.00; w Procesji Różańcowej wyruszymy do pomnika św. Jana Pawła II przy kościele na ul. Kościuszki; serdecznie zapraszamy; przypominamy o założeniu obowiązkowych maseczek
 • Środa – św. Małgorzaty Marii Alacoque, zakonnicy, patronki Zgromadzenia Księży Sercanów
 • Czwartek – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Łodzi
 • Piątek – św. Jadwigi Śląskiej
 • Sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Po każdej Mszy można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na wykształcenie utalentowanej młodzieży pochodzącej z rodzin mniej zamożnych z małych miejscowości. Przed kościołem będą stali wolontariusze z Ruchu Sercańskiej Młodzieży.
 3. W czwartek 15 października o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, które straciły życie przed narodzeniem i za ich rodziny. Po Mszy św. przy grobie Dziecka Utraconego – obok kaplicy – będzie modlitwa za rodziny dotknięte tym trudnym doświadczeniem. Nowenna do Matki Bożej w obronie dzieci nienarodzonych rozpocznie się w dniu 13 października a zakończy 22 października, czyli w dniu, w którym Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy można zabijać chore dzieci nienarodzone. Na stoliku pod chórem są do pobrania specjalne broszurki oraz tekst Nowenny.
 4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas I LO zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek na godz. 17.30. Spotykamy się wszyscy pod muszlą koncertową. Tam podzielimy się na małe grupy i w grupach udamy się do salek. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, prosimy o przyjście w maseczkach.
 5. Parafia w Parznie zaprasza w najbliższy czwartek  na Wieczór Papieski p.t. Św. Jan Paweł II – Papież Wolności, który rozpocznie się o godz. 18.00. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.
 6. „Wszyscy rodzą się jako oryginały, wielu umiera jako fotokopie” – to słowa Carlo Acutisa, który był geniuszem informatycznym. Tuż przed swoją śmiercią w wieku 15 lat wypowiedział takie słowa: „Cieszę się, że umieram tak wcześnie, bo nie zmarnowałem ani minuty życia na rzeczy, które nie podobałyby się Bogu”. Poznajmy niezwykłego 15-latka Carlo Acutisa, który wczoraj został ogłoszony błogosławionym. Przeczytamy o nim w najnowszym tygodniku Niedziela, gdzie znajdziemy także obrazek z modlitwą do bł. Carlo. „Ziemia Maryi” – to bardzo piękny film o Matce Bożej, który poruszy serce każdego widza. Film umieszczony na płytce DVD jest bezpłatnym dodatkiem w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Dla przypomnienia: Niedziela i Gość Niedzielny kosztują po 6 zł. Są nowe numery Małego Gościa Niedzielnego, jest Promyczek Dobra oraz Dobre Nowiny o modlitwie Różańcowej. Serdecznie polecamy.
 7. Z racji przypadającej w przyszłym tygodniu niedzieli misyjnej organizujemy zbiórkę starych monet wycofanych z obiegu, oraz monet z innych krajów i polskich groszówek na wsparcie domu dziecka w Boliwii. Monety będzie można składać przy głównym wyjściu z kościoła.
 8. Prosimy teraz osobę z Ruchu Sercańskiej Młodzieży o zabranie głosu i przedstawienie inicjatywy na rzecz pomocy dzieciom w Boliwii.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zygmunt Jędraszek. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.  Zdrowaś Maryjo … Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…
 10. Wszystkim Parafianom i Sympatykom życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej. Prosimy też Boga, abyśmy dzięki modlitwie przezwyciężyli lęk i strach a żyli duchem ufności wobec Boga i Maryi. SZCZĘŚĆ BOŻE!