1. Msze św. w dniu dzisiejszym są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego. Adoracja o godz. 17.30. Zapraszamy.
   
 2. Dzisiaj kończy się Tydzień modlitw o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży w szkole i w rodzinie. Prośmy Boga, aby rodzice nie przyczyniali się do rezygnacji swoich synów i córek z katechezy w szkole i nie zaniedbywali wychowania religijnego.
   
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – świętych Andrzeja Kim, Pawła Chasang i Towarzyszy -  męczenników koreańskich;
 • We wtorek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
 • W czwartek – św. O. Pio z Pietrelciny, pr.
 • W sobotę 25 września przypada 125. rocznica śmierci Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W tym dniu w Parznie, Eucharystii o godz. 13.30 przewodniczył będzie ks. abp Grzegorz Ryś. W programie również konferencja p. Mirosława Wąsika pt.: Wanda znana i nieznana, zwiedzanie wystawy oraz poczęstunek.
   
 1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Rozpoczęcie w sobotę 25 września o godz. 15.30. Centralnej Eucharystii w niedzielę 26 września o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś, podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie.
   
 2. Dziś w parafii Narodzenia NMP przy ul Kościuszki rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne, które będą trwały do środy. Tematy: Bóg jest Miłością; Grzech i nawrócenie; Duch Święty daje życie i prowadzi do nawrócenia; Kościół jest Wspólnotą.
   
 3. W przyszłą niedzielę na Mszach św. w naszej parafii będzie zbierana składka na budowę kościoła w Kaliszu.
   
 4. Dzisiaj natomiast po Mszach św. jest zbiórka do puszek na powstające w Łodzi hospicjum stacjonarne. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 5. W ramach dobrego przygotowania do sakramentu chrztu św. wprowadziliśmy dwie katechezy ewangelizacyjne oprócz spotkania sobotniego. Katechezy są głoszone w każdy czwartek o godz. 19.15 w kościele. W tych katechezach mają obowiązek uczestniczyć rodzice dzieci, które mają być ochrzczone oraz wszyscy kandydaci na chrzestnych z naszej parafii. Zapraszajmy na te katechezy chrzestnych także spoza naszej parafii.
   
 6. Społeczna inicjatywa patriotyczna „Razem” zaprasza na marsz Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się 26 września o godz.14:00 spod Kościoła p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ul. Czyżewskiego 3 po Mszy Św.. Szczegóły w gablocie parafialnej.
   
 7. „Boży Wojownik” to tytuł art. w dzisiejszym tygodniku Niedziela, mówiący o walce O. Pio z szatanem, o kierownictwie duchowym oraz o tym jak stygmatyk może nas inspirować do odkrywania wiary i pokonywania przeciwności losu. W Niedzieli znajdziemy także art. mówiący jak sobie poradzić z chorobą Alzheimera. Dzisiejszy Gość Niedzielny stwierdza, że Matka Boża, która płakała w La Salette może i nas wybudzić z duchowego uśpienia. Tygodnik Idziemy pisze o znaczeniu mediów katolickich oraz o tym, że do ojcostwa trzeba dorastać. Serdecznie polecamy.
   
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Kazimiera Ścigała. Módlmy się dla niej o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo,  Wieczny odpoczynek…
   
 9. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa Matki Najświętszej. SZCZĘŚĆ BOŻE!