1. Msze św. w dniu dzisiejszym są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego. Adoracja o godz. 17.30. Zapraszamy.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu.
 3. Od jutra rozpoczyna się Tydzień modlitw o dobre wychowanie dzieci i młodzieży w szkole i w rodzinie. Prośmy Boga, aby rodzice nie przyczyniali się do rezygnacji swoich synów i córek z katechezy w szkole.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
 • W środę – św. O. Pio z Pietrelciny, pr.
 • W sobotę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 1. W ramach dobrego przygotowania do sakramentu chrztu św. wprowadziliśmy dwie katechezy ewangelizacyjne oprócz spotkania sobotniego. Katechezy są głoszone w każdy czwartek o godz. 19.15 w kościele. W tych katechezach mają obowiązek uczestniczyć rodzice dzieci, które mają być ochrzczone oraz wszyscy kandydaci na chrzestnych z naszej parafii. Zapraszajmy na te katechezy chrzestnych także spoza naszej parafii.
 2. „Modlitewne oblężenie Jasnej Góry” -  Organizatorzy, przedstawiciele męskich wspólnot z całego kraju, zapraszają do uczestnictwa wszystkich mężczyzn, którzy chcą odkryć swoje powołanie i tych, którzy chcą się umocnić duchowo w jego realizacji, w męskich rolach i zadaniach – jako ojcowie i mężowie do akcji „Modlitewne oblężenie Jasnej Góry”. Szczegóły podane są w gablocie parafialnej oraz w internecie.
 3. Społeczna inicjatywa patriotyczna „Razem” zaprasza na marsz Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się 27 września o godz.14:00 spod Kościoła p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ul. Czyżewskiego 3 po Mszy Św.. Szczegóły w gablocie parafialnej.
 4. W dniu dzisiejszym przy głównym wyjściu z kościoła zbierane są podpisy pod ustawą zakazującą tzw. „parad równości” którym towarzyszyły liczne profanacje Mszy św. obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, wulgarne przedstawienia postaci Jezusa i Maryi. Żeby złożyć podpis trzeba znać swój numer pesel. Listy z podpisami będą przechowywane pod dozorem osób upoważnionych i nikomu nie będą udostępniane.
 5. Co chwilę czytamy o nowych odkryciach, spekulacjach i doniesieniach o tym, jak wyglądał Jezus z Nazaretu. Czy można im wierzyć? Jak naprawdę wygląda „najpiękniejszy z synów ludzkich”? mówi dzisiejszy Gość Niedzielny. Tygodnik Idziemy pisze o znaczeniu mediów katolickich w dzisiejszym Kościele i świecie. Tygodnik Niedziela w art. p.t. „Czy „sakramentalni” mają łatwiej ? wyjaśnia na czym polega wierność małżeńska oraz co zrobić, żeby wytrwać w dobrej i złej doli.
 6. W dniu dzisiejszym Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar organizuje w naszej Parafii Niedzielę z Sycharem. Na każdej mszy usłyszymy krótkie świadectwo o trwaniu w wierności, złożonej przysiędze małżeńskiej. Po mszach św. będzie można poznać członków Wspólnoty, porozmawiać z nimi i zapoznać się z materiałami i książkami Wspólnotowymi. Prosimy pana Sebastiana o podzielenie się swoim świadectwem.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Zofia Członka i Monika Kaszewska. Módlmy się dla nich o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo,  Wieczny odpoczynek…
 8. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa Matki Najświętszej. Błogosławionych owoców peregrynacji życzymy rodzinom przyjmującym Obraz Jezusa Miłosiernego. SZCZĘŚĆ BOŻE!