1. Dzisiaj jest szczególny dzień w historii Kościoła w Polsce. Jesteśmy świadkami beatyfikacji Matki Elżbiety Czackiej, założycielki Zakładu Wychowawczego dla Niewidomych w Laskach oraz Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, przez którego posługę Bóg uratował Kościół w powojennej Polsce. Bogu niech będą dzięki.
   
 2. Dzisiaj będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. O godz. 19.30 Msza św. dla uczniów klasy I szkoły średniej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. 
   
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – św. Jana Chryzostoma; W tym dniu będzie także Nabożeństwo Fatimskie o godz. 21. Serdecznie zapraszamy.
 • We wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • W środę – wspomn. NMP Bolesnej;
 • W czwartek – wspomn. św.św. mm Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;  
 • W piątek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego oraz 82 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę;
 • W sobotę – święto św. Stanisława Kostki zakonnika, Patrona Polski; W tym dniu będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.
 • W najbliższą niedzielę w parafii Narodzenia NMP przy ul Kościuszki rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne.
 1. Od jutra wprowadzamy nową księgę intencji. Można więc zamawiać Msze św. na nowy rok.
   
 2. Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar zaprasza na rekolekcje pt. PRZEBACZENIE, SPRAWIEDLIWOŚĆ, POJEDNANIE, które poprowadzi ksiądz Roman Chyliński CSMA – michalita (https://michalici.pl/blog) . Rekolekcje rozpoczną się 17 września mszą świętą o godz. 18.00, u nas w kościele, a zakończą się w niedzielę 19 września ok. godziny 16.00. Konferencje odbywać się będą w Domu Parafialnym, homilie będą głoszone w kościele: na mszy wieczornej o godz. 18.00 w piątek i w sobotę a w niedzielę o godz. 10.00. Na konferencje w Domu Parafialnym należy się zapisać. Nr telefonu podany jest na parafialnym facebooku i na plakacie.
   
 3. Rodzice dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 8 i nr 9 będą mieć spotkanie w piątek 17 września w kościele o godz. 19.30. Zapraszamy.
   
 4. W Parznie w najbliższą sobotę będzie Msza św. o godz. 10.00 a następnie adoracja do godz. 15.00. Te modlitwy są odmawiane w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Wandy Malczewskiej.
   
 5. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na odnowę elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 6. Dziękujemy z całego serca wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście za aktywne włączenie się w Modlitewne Jerycho. Można powiedzieć, że sprawdziliśmy się jako wspólnota ludzi wierzących i dobrze przeprowadziliśmy tę modlitwę. Bóg zapłać.
   
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję „Tornister pełen uśmiechu” dla Białorusi. Zebraliśmy ponad 70 kg przyborów szkolnych. Dziękujemy.
   
 8. Na prośbę Urzędu Miasta przypominamy, że Narodowy Spis Powszechny kończy się 30 września 2021 roku. Spisać można się: przez Internet, w Urzędzie Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, w punkcie spisowym w Galerii Olimpia. Dodatkowo spisu dokonują rachmistrzowie odwiedzając mieszkańców w ich domach lub telefonicznie.
   
 9. Jednym z warunków ogłoszenia kogoś błogosławionym jest stwierdzenie cudu uzdrowienia za wstawiennictwem przyszłego błogosławionego. Tygodniki dzisiejsze: Niedziela, Gość Niedzielny i tygodnik Idziemy opisują cud uzdrowienia Karoliny Gawrych dokonany za wstawiennictwem Matki Elżbiety Czackiej oraz cud uzdrowienia s. Nulli przez wstawiennictwo bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Ponadto Niedziela i Gość Niedzielny zawierają specjalne bezpłatne dodatki mówiące o dzisiejszych błogosławionych.  Serdecznie polecamy prasę katolicką.
   
 10. Jest jeszcze możliwość nabycia dodatku Gość Extra z poprzedniej niedzieli oraz dwu książek o kard. Wyszyńskim w cenie 10 zł i 30 zł – wydanie albumowe a także portretu, który można sobie oprawić i zawiesić w domu lub komuś podarować.
   
 11. W minionym tygodniu odeszły do Wieczności śp. Zenona Ziajkiewicz i Lucyna Majchrzak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo …
   
 12. Parafianom i naszym miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny –światła i darów Ducha Św. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE !