1. Msze św. w dniu dzisiejszym są odprawiane według porządku wakacyjnego. Adoracja o godz. 17.30.
   
 2. W tym tygodniu przypada:
 • Wtorek – Msza św. z okazji imienin ks. Krzysztofa i ks. Daniela o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Środa – 82. Rocznica wybuchu II wojny światowej; w tym dniu dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny – Msza św. dla uczniów, rodziców i opiekunów oraz dla nauczycieli i wychowawców będzie odprawiona w piątek o godz. 16.30 – wtedy będzie też możliwość spowiedzi św. bo będzie to Pierwszy Piątek Miesiąca.  Serdecznie zapraszamy.
 • Czwartek – spotkanie rodziców dzieci śpiewających w scholi parafialnej Vox Miriam o godz. 17.00 w Sali nr 14. Zapraszamy wszystkie dzieci lubiące śpiewać, które chcą dołączyć do scholi.
 • Piątek – św. Grzegorza pap. i d K-ła; jest to dzień imienin naszego metropolity ks. abpa Grzegorza Rysia którego osobę polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
   
 1. W tym tygodniu przypada: Pierwszy Czwartek,  Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca:
 • W Pierwszy Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 • W Pierwszy Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św. Po południu spowiedź od godz. 16.00.
 • W Pierwszą Sobotę września o godz. 7.00 będzie Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy świętej Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
   
 1. Nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. o godz. 9.30 a po niej odbędzie się Różaniec ulicami Bełchatowa odmawiany i prowadzony przez mężczyzn o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
   
 2. Zapraszamy na wielką modlitwę o nazwie Jerycho. Będzie ona trwała przez dzień
  i noc w naszym kościele przez cały tydzień od 1-go do 8-go września.  Intencją modlitwy Różańcowej z wystawieniem Najświętszego sakramentu jest obrona wiary w sercach dzieci, młodzieży i dorosłych w Polsce i w Europie, przygotowanie do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz wsparcie ewangelizacji naszej łódzkiej archidiecezji w 100-lecie jej istnienia.

   
 3. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie. Pierwsi modlitwę rozpoczną księża wikariusze i proboszczowie z całego dekanatu bełchatowskiego
  w najbliższą środę o godz. 19.30. Można będzie się zapisywać na odpowiedni dzień
  i konkretną godzinę już dzisiaj w zakrystii, a w tygodniu  także i w sklepiku parafialnym,. Jak mówi ks. arcybiskup Grzegorz to jest ten czas, tu i teraz kiedy możemy podjąć tę wielką modlitwę, aby wejść w nową i pogłębioną Ewangelizację w naszym Łódzkim Kościele.

   
 4. Spotkanie Liderów Wspólnot odbędzie się jutro o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy.
   
 5. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 4 września w sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. 
   
 6. W przyszłą niedzielę wracamy do porządku Mszy św. w ciągu roku – a więc powraca Msza św. o godz. 13.00 oraz wieczorem o godz. 19.30.
   
 7. Uroczyste obchody 82 rocznicy obrony Gór Borowskich odbędą się w dniach 4 i 5 września w Grocholicach. Więcej informacji znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie.
   
 8. Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów” do ofiarowania przyborów szkolnych, które zostaną przekazane na Białoruś. Na stoliku pod chórem są położone specjalne papierowe torby, które można wypełnić zakupionymi rzeczami i przynieść do sklepiku lub pod ołtarz Św. Rodziny.
   
 9. Działanie ludzkiego sumienia zależy od przyjętego przez nas sytemu wartości. Są wartości i przeszkody, które mogą zniszczyć nasze sumienie – pisze tygodnik Niedziela zamieszczając także wywiad ze złotym medalistą olimpijskim z Tokio. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. W tygodniku Idziemy redaktor naczelny ks. Zieliński odpowiada na pytanie: dlaczego broni Kościoła? Polecamy nowy numer Rycerza Niepokalanej.
   
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Mieczysław Cyran, Krzysztof Więcławski, Zofia Wyszyńska i Benedykt Trajdos. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek …
   
 11. Parafianom i Gościom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Niech wszystkim Siostrom i Braciom Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu naszego życia. Szczęść Boże.