1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
   
 2. Zapraszamy na codzienny Różaniec po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 odmawiany w intencji Kościoła, Ojczyzny i Europy o zwycięstwo Wiary w sercach dzieci, młodzieży i dorosłych.
   
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • w czwartek – św. Marii Magdaleny;
 • w piątek – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
 • w sobotę – św. Kingi, dziewicy;
 • w niedzielę – święto św. Jakuba, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Święty Krzysztof jest także patronem naszego wikariusza
  ks. Krzysztofa Szlachetki. Msza św. w intencji Solenizanta sprawowana będzie
  w późniejszym czasie.
 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. na parkingach będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będą też zbierane ofiary do puszek na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy pod hasłem „Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”. Przy tej okazji będzie można zakupić pamiątkowe gadżety, breloczki do kluczyków z podobizną św. Krzysztofa, obrazki oraz specjalny, zapinany - jeden dziesiątek różańca do samochodu.
   
 2. Mieszkańcy następujących bloków przy okazji Nawiedzenia Jezusa Miłosiernego w ikonie Bożego Miłosierdzia w ich domach złożyli ofiarę na remont kościoła:
 • Bl. 336, ofiara 300 zł, Msza św. będzie odprawiona w dniu       2.08. o g. 18.00;
 • Bl. 337,  ofiara 550 zł, Msza św. będzie odprawiona w dniu     3.08. o g.  18.00;
 1.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny oraz inne czasopisma katolickie przynoszące ubogacenie naszej wiary i mądrości życiowej.
   
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
  śp. Marzena Maruszak.  Módlmy się o Jej wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo.. Wieczny odpoczynek ...

   
 3. Parafianom i Gościom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Maryi, Matki Kościoła. Natomiast udającym się na wypoczynek – bezpiecznej podróży i słonecznych dni i miłych chwil spędzonych w gronie rodzinnym. SZCZĘŚĆ BOŻE!