1. Msze św. są odprawiane dzisiaj o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.
  Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 14.00. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.30.

   
 2. W dniu dzisiejszym parafia nasza świętuje 40 rocznicę powstania. Dziękujemy Bogu za dar tego miejsca, Tej Wspólnoty duchownych i świeckich, czyli Was wszystkich Siostry i Bracia, Parafianie i Goście modlący się w naszej świątyni; Dziękujemy Bogu za istnienie tak wielu wspólnot przy naszej parafii oraz za posługę Księży Sercanów. Wypowiedzmy wspólnie podziękowanie Trójcy Najświętszej: Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi świętemu, jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
   
 3. Dzisiaj o godz. 11.30 JE ks. bp Marek Marczak odprawi uroczystą Eucharystię. Zostali zaproszeni księża z dekanatu i okolicznych parafii oraz księża sercanie, którzy tu posługiwali. Zaprosiliśmy także siostry zakonne i księży pochodzących z naszej parafii.
   
 4. Po południu o godz. 16.00 rozpocznie się Parafiada. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą też niektórzy księża misjonarze oraz siostry zakonne. Gwiazdą wieczoru będzie znany zespół noszący nazwę „niemaGotu”. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.
   
 5. W związku z uroczystością 40-lecia trzeba było wykonać wiele prac porządkowych, dekoracyjnych, prac przygotowujących uroczystą Eucharystię i Parafiadę. Z całego serca dziękuję wszystkim księżom z naszej wspólnoty sercańskiej, wszystkim osobom świeckim, które ten trud podjęły oraz wszystkim wspólnotom. Dziękujemy także za upieczone ciasto. Szczególne podziękowania należą się Urzędowi Miasta Bełchatów z Panią Prezydent Mariolą Czechowską na czele za pracę PGM Bełchatów oraz sponsoring koncertu na Parafiadzie. Bóg zapłać.
   
 6. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie nowego wikariusza Ks. Daniela Romanka. Życzymy ks. Danielu wszelkich łask Bożych w codziennej posłudze i w życiu osobistym.
   
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża dz. i m.
 • we wtorek – św. Wawrzyńca, diak. i m.
 • w środę – św. Klary dz. 
 • w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera męczennika;
 • W niedzielę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wielkiego ocalenia Naszej Ojczyzny, czyli 101 rocznica Cudu nad Wisłą. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
 1. Zapisy na Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę będą przyjmowane w par Narodzenia NMP w Bełchatowie przy ul. Kościuszki od 10 sierpnia, codziennie od godz. 18.00.
   
 2. Trwa miesiąc trzeźwości - sierpień. Pamiętajmy o dobrych postanowieniach.
   
 3. Nabożeństwo Fatimskie zostanie odprawione w piątek 13 sierpnia o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
   
 4. W parafii na Przytorzu w sobotę o godz. 11.00 ks. arcybiskup Grzegorz Ryś odprawi uroczystą Mszę św. w Dniu Energetyka.
   
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny oraz inne czasopisma katolickie przynoszące ubogacenie naszej wiary i mądrości życiowej.
   
 6. Dziś składka gospodarcza jest przeznaczona na remont elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
   
 7. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach św. można zakupić książkę o historii naszej parafii. Książkę napisała pani mgr Katarzyna Krzysztofik, która z wykształcenia jest historykiem sztuki. Książka liczy 116 stron na kredowym papierze; ma piękną szatę graficzną. Jej cena wynosi 25 zł i jest cegiełką na dalsze remonty naszego kościoła, szczególnie elewacji. Zachęcamy do nabywania tej książki także dla rodzin pochodzących z naszej parafii.
   
 8. Parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Dzieciom i młodzieży – opieki Anioła Stróża, dobrego wypoczynku i dużo słońca. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!