1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku wakacyjnego, czyli nie będzie Mszy św. o 13.00, natomiast Msza św. z 19.30 została przesunięta na 20.00.
   
 2. W miesiącu lipcu szczególnie czcimy Najdroższą Krew Jezusa Chrystusa przelaną za nas na Krzyżu. Zapraszamy w tym miesiącu na Nabożeństwa ku czci Najdroższej Krwi Jezusowej o godz. 17.30. Będziemy kontynuować czytanie rozważań o Sercu Jezusa, z którego ta Krew wypłynęła. W tygodniu Różaniec odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.
   
 3. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
   
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada we wtorek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.; w czwartek - św. Jana z Dukli, kapłana.
   
 5. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Zadbajmy o to, by codzienna modlitwa oraz udział w niedzielnej Mszy św. dodawały nam siły i radości, abyśmy potrafili zobaczyć ślady Dobrego Boga w pięknie natury i otaczającego nas świata. Przypominamy również o odpowiednim zachowaniu i ubiorze w kościołach i wszystkich miejscach kultu.
   
 6. Mieszkańcy następujących bloków przy okazji Nawiedzenia Jezusa Miłosiernego w ikonie Bożego Miłosierdzia w ich domach złożyli ofiarę na remont kościoła:
 • Bl. 227, ofiara 440 zł, Msza św. będzie odprawiona w dniu       6.07. o g. 18.00;
 • Bl. 228,  ofiara 200 zł, Msza św. będzie odprawiona w dniu     7.07. o g.  18.00;
 • Bl. 338,  ofiara 540 zł, Msza św. będzie odprawiona w dniu     8.07. o g.  18.00;
 • Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać.
   
 1. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd na Ogólnopolski Dzień Modlitw do Niepokalanowa. Wyjazd 24 lipca o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w sklepiku.
   
 2. Jak rozmawiać z młodym człowiekiem o Bogu i świecie, oraz o przyczynach i skali zjawiska apostazji pisze dzisiejsza Niedziela. „Religia zastępcza” – Tolerancja staje się religią zastępczą, która próbuje wyeliminować zasady Ewangelii pisze dzisiejszy Gość Niedzielny stwierdzając w innym artykule, że obecnie istniejąca w Europie demokracja antychrześcijańska jest nieszczęściem Europy i karykaturą demokracji. Warto zacytować jeszcze jeden tekst z Gościa Niedzielnego: „Możecie odejść córeczki” – nie zastanawiałam się nigdy, dlaczego moje dzieci są chore. Te pytania przekułam we wdzięczność – za to, że są, że mogę być ich mamą, że mogliśmy korzystać z życia i budować tyle pięknych wspomnień – napisała mama dzieci, które zmarły niedługo po urodzeniu.  Serdecznie polecamy inne czasopisma.
   
 3. W przyszłą niedzielą składka gospodarcza będzie przeznaczona na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
   
 4.  „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej Męki większą ma zasługę, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi” powiedział Jezus do św. siostry Faustyny. Nasza parafia zaprasza na … Nabożeństwo … 24 Godzin Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jest to modlitewne, przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu, czytanie i rozważanie Męki Pańskiej, jaką Pan Jezus przecierpiał w ostatniej dobie Jego ziemskiego życia godzina po godzinie. Możemy przyjść na dowolną godzinę w dzień lub w nocy. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (9.07.) Mszą św. o godz. 18.00 a zakończy w sobotę (10.07.) również Mszą św. o godz. 19.00. Wydarzenie to będzie organizowane przy muszli koncertowej koło domu parafialnego. Msze św. będą odprawione w kościele. Serdecznie zapraszamy.
   
 5. Dzisiaj po Mszach św. do południabędzie można złożyć dobrowolny datek na potrzeby pewnego dziecka z głęboką niepełnosprawnością. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
   
 6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Walęciak. Prośmy dla niego o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...
   
 7. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlopy życzymy błogosławieństwa Bożego, wstawiennictwa Matki Bożej oraz dobrej pogody. SZCZĘŚĆ BOŻE !