1. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według porządku niedzielnego. O godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
   
 2. Zapraszamy na codzienną Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17.30, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy też do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w  środę o godz. 17.30.
   
 3. Od poniedziałku do piątku codziennie po Mszach św. odmawiamy Różaniec o jedność Polaków w Ojczyźnie, powrót do wiary i odnowę ducha w Kościele Katolickim. Zapraszamy bardzo serdecznie.
   
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek  - św. Ireneusza bp. i m. W tym dniu spotkanie Wspólnoty Sychar
  o godz. 19.15 w domu parafialnym dla małżeństw trudnych i w kryzysie;
 • We wtorek  – Świętych Apostołów Piotra i Pawła; W tym dniu spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.15.
 • W sobotę –  św. Tomasza, Apostoła;
   
 1. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:

 

 • W Pierwszy Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 19.15 będzie w kaplicy Adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy.
 • W Pierwszy Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy św. Spowiedź po południu od godz. 16.00. Odwiedzamy chorych, którzy są zgłoszeni oraz tych, którzy się jeszcze zgłoszą.
 • W Pierwszą Sobotę Msza św. o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Natomiast o godz. 9.00 modlitwą różańcową rozpocznie się nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski; następnie Msza św. o godz. 9.30 a Męski Różaniec ulicami Bełchatowa o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 1. Od następnej niedzieli Msze św. odprawiane będą według porządku wakacyjnego: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45. W pierwsze piątki kancelaria jest nieczynna.
   
 2. Kierujemy zachętę do rodzin naszej parafii, aby w czasie wakacji skorzystać z różnego typu form rekolekcji, dni skupienia, pielgrzymek. Niech ten  czas przyczyni się także do pogłębienia więzi z Bogiem.
   
 3. Za dwa tygodnie, czyli 9 i 10 lipca odbędzie się w naszej parafii tzw. Doba Męki Pańskiej. Będzie to całodobowe odczytywanie i rozważanie Męki Pańskiej jaką Pan Jezus przecierpiał godzina po godzinie.
   
 4. Dziękujemy mieszkańcom bl. 335 za ofiarę 220 zł złożoną przy okazji Nawiedzenia Jezusa Miłosiernego w ikonie Bożego Miłosierdzia. Msza św. w ich intencjach zostanie odprawiona 8 lipca o godz. 18.00.
   
 5. Jak psychoanaliza usiłuje zastępować sakrament pokuty? Jak uniknąć konfliktu między duchowością a psychologią? O tym przeczytamy w dzisiejszej Niedzieli w art. p.t. Psychoterapia zamiast spowiedzi? W Gościu Niedzielnym znajdziemy historię relikwii świętych Piotra i Pawła a także początek cyklu wakacyjnego – miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba. Serdecznie polecamy nowe numery Małego Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznika Miłujcie się.
   
 6. W dniu dzisiejszym żegnamy ks. Jakuba wyznaczonego przez przełożonych do posługi w parafii Pliszczyn koło Lublina. Ks. Jakubie z całego serca dziękujemy za wszelką posługę dla naszej wspólnoty i życzymy wielu łask Bożych i owocnej współpracy w nowym środowisku i wśród nowych ludzi, do których cię Pan Bóg posyła. (Pod Twoją obronę…)
   
 7. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Dzieciom i młodzieży - dobrego wypoczynku i dużo słońca. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!