1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Adoracja o godz. 17.30.    
 2. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
   
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W środę – św. Scholastyki, dz.
 • W czwartek – NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego
 1. W związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w czwartek (11. 02.), zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. o uzdrowienie duszy i ciała dla wszystkich chorych. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja po której nastąpi indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Nie będzie udzielania sakramentu namaszczenia chorych. Jeśli jest taka potrzeba, to prosimy o indywidualny kontakt. Serdecznie zapraszamy chorych i starszych. Równocześnie prosimy ich rodziny, bliskich o pomoc w przybyciu do kościoła.
   
 2. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza małżonków sakramentalnych na Eucharystię z odnowieniem przysięgi małżeńskiej oraz Adorację Najświętszego Sakramentu z okazji Światowego Dnia Małżeństwa w dniu 13 lutego 2021 roku
  o godzinie 15.00. Msza i adoracja będą także transmitowane na żywo na kanałach Wspólnoty Sychar na Facebook-u i na YouTube.
 1. Walentynkowa Modlitwa Małżonków będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę
  14 lutego. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

   
 2. Dziękujemy osobom, które uczestniczyły w rozbiórce szopki i całej świątecznej dekoracji. Przyszło ok. 30-tu osób. Bóg zapłać.
   
 3. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Za tydzień druga niedziela miesiąca, stąd na Mszach św. będzie zbierana składka gospodarcza przeznaczona na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
   
 4. Wyrażamy wdzięczność za wszystkie ofiary składane na planowane w naszej parafii inwestycje. Dziś szczególnie dziękujemy za ofiary na tacę w ramach składki gospodarczej z miesiąca stycznia, która wyniosła 13 017 zł oraz wszystkie datki składane przy okazji Mszy św. „kolędowych”. Uzbieraliśmy w sumie 47 225 zł. Część ofiarowanych przez Was pieniędzy była przeznaczona na prace remontowe a część na utrzymanie księży. Jednak jako wspólnota księży wraz z przełożonym ks. Andrzejem zdecydowaliśmy, że wszystkie pieniądze przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
   
 5. Obecnie obchodzimy 100-lecie Diecezji Łódzkiej. Papież Franciszek z tej okazji napisał do nas specjalny list (niebieska książeczka). Jest on wyłożony na stolikach przy wyjściu
  z kościoła. Wraz z listem jest też położony tekst modlitwy – Błogosławieństwo domu. Zachęcamy, aby wziąć sobie gratisowo te wymienione teksty, zapoznać się z nimi i odmówić błogosławieństwo swojego domu. Weźmy też dla naszych sąsiadów, czy osób samotnych tyle ile potrzeba.

   
 6. Osoby nieświadome swojej wiary traktują udzielanie sakramentów jako usługę, którą oferuje Kościół. Jest to fałszywe podejście do wiary. W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy wnikliwy komentarz w tej sprawie w art. p.t. „Wiarę należy traktować poważnie”. Gość Niedzielny porusza bardzo ważny temat, a mianowicie: kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją. Serdecznie polecamy także czasopisma dla dzieci i młodzieży.
   
 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Juliusz Markiewicz, Irena Kurowska, Andrzej Bartosik, Marian Gejzler. Prośmy dla nich
  o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE