1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu - w świątyniach zasłania się krzyże. Msze św. odprawiane są według zwykłego porządku. Gorzkie Żale o godz. 17.15. Zapraszamy.
   
 2. Dziś po Mszach św. zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój świątyni. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 8 odbędzie się w środę o godz. 19.30 a dla Szkoły Podstawowej nr 9 w czwartek o godz. 19.30. Obydwa spotkania odbędą się w kościele.
   
 4. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Podziękujemy Panu Bogu za dar życia oraz modlić się będziemy za dzieci poczęte, a zagrożone w swoim istnieniu. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 nastąpi uroczyste złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Deklarację można wypełnić przed Mszą świętą na stoliku w przedsionku kościoła. Zachęcamy też do  wypełnienia deklaracji w naszych domach i przyniesienia ich do kościoła w dowolnym czasie. Na stronie internetowej naszej parafii jest link, z którego można sobie wydrukować deklarację i modlitwę.  Na pozostałych Mszach św. można również podjąć duchową adopcję pozostawiając wypełnioną deklarację na ołtarzu św. Rodziny.
   
 5. Msza św. z namaszczeniem chorych odbędzie się w piątek o godz. 9.00. pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi św. Postarajmy się zadbać o naszych chorych. Przywieźmy ich do kościoła. U nas w kościele jest duża przestrzeń. Serdecznie zapraszamy.
   
 6. Będziemy również odwiedzać chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Termin do uzgodnienia.
   
 7. Dziś, przy wyjściu z kościoła, będzie możliwość nabycia palm na Niedzielę Palmową. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
   
 8. Dziś można także zakupić świece wielkanocne.
   
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa z obrzędem poświęcenia palm na każdej Eucharystii. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 11.30 a rozpoczęcie Mszy św. nastąpi przed kościołem – jeśli pogoda pozwoli.
   
 10. Dzisiejszy Gość Niedzielny odpowiada na pytanie: „Dlaczego młodzi odchodzą od wiary?’. Tygodnik Niedziela pokazując przykłady prześladowania katolików w Polsce przypomina, że prawdziwe chrześcijaństwo zawsze będzie znakiem sprzeciwu. Tygodnik Idziemy w jednym z artykułów stwierdza, że „nie możemy pozwolić sobie na to, by ci, którzy żyją bez Boga, dyktowali taki styl życia wszystkim innym.”
   
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Halina Gawęcka. Prośmy dla niej o Miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo .. Wieczne odpoczywanie…
   
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu! SZCZĘŚĆ BOŻE!