1. Rozpoczyna się miesiąc maj – codziennie o godz. 17.30 odprawiane będą w naszym kościele nabożeństwa majowe. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny, aby przez Jej wstawiennictwo modlić się za Ojczyznę, o pokój i przemianę serc wszystkich Polaków. Nabożeństwo Majowe dzisiaj o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
   
 2. Msze św. w dniu dzisiejszym według zwykłego porządku niedzielnego. Dzisiaj jest też  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Polonii na świecie.
   
 3. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
   
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • PoniedziałekUroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu odprawione będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Jak co roku o godz. 12.00 odprawiona będzie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, której będzie przewodniczył o. Piotr Socha, Franciszkanin z Niepokalanowa. We Mszy św. uczestniczyć będą władze samorządowe i organizacje społeczne. Przed Mszą św. o godz. 11.45 rozpocznie się uroczystość patriotyczna na placu przed kościołem oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Konstytucję 3 Maja. Z racji tego wielkiego religijno – patriotycznego świętowania gorąco zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.
 • Wtorek – św. Floriana męczennika – patrona Straży Pożarnej;
 • Czwartek – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; jest to także Pierwszy Czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość kapłanów. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja do północy.
 • W Pierwszy Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Odwiedzin chorych nie będzie. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św. Będziemy także spowiadać pół godziny przed Mszą św. o godz. 16.30, czyli  od godz. 16.00.  Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30.
 • Sobota – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski; Św. Stanisław jest także patronem naszego proboszcza –
  ks. Stanisława. Msza św. w intencji solenizanta będzie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

   
 1. Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla kl. III c Szk. Podst. nr 8 odbędzie się przyszłą niedzielę 9 maja o godz. 11.30.
   
 2. Co roku w drugą niedzielę maja odbywa się Archidiecezjalna pielgrzymka do grobu Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W tym roku pielgrzymka będzie miała miejsce w niedzielę, 9 maja. Program wygląda następująco: 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego, 15:15 konferencja o Eucharystii w życiu Wandy, wygłosi ją Pan dr Michał Zborowski, 16:00 Eucharystia, 19:00 modlitewne czuwanie, podczas którego będą odczytywane prośby i podziękowania za wstawiennictwem Sługi Bożej. Podczas czuwania wystąpi schola dominikańska.
   
 3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont dachu naszego kościoła.
   
 4. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności. Dzieciom młodzieży, wszystkim rodzinom oraz solenizantom i jubilatom  miesiąca maja życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień oraz opieki Maryi, Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!