1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. O godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe.
 2. Jutro dzień modlitw za Dusze w czyśćcu cierpiące, czyli Dzień Zaduszny: Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17:30
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada w środę – św. Karola Boromeusza, bp., oraz 3 rocznica objęcia Archidiecezji Łódzkiej i ingresu do bazyliki archikatedralnej arcybiskupa metropolity Grzegorza Rysia.
 4. W tym tygodniu przypada także: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • W I piątek oddajemy cześć NSPJ. Odwiedzin chorych nie będzie. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św., a po południu spowiedź od godz. 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  • W I sobotę o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca. Męski Różaniec spod naszego kościoła wyrusza o godz. 11.00.
  • Tego dnia będzie także nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski - rozpocznie się ono o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. o godz. 9.30.
 5. Uroczystością Wszystkich Świętych rozpoczynamy listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się kartki na wypominki. Za poleconych w wypominkach listopadowych modlić się będziemy codziennie przez cały miesiąc listopad przed Najświętszym Sakramentem pół godziny przed Mszą świętą; za polecanych w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30. Na wypominki przyjmujemy dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 6. Przez cały listopad, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki potrzebne do zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” lub dowolnej modlitwy za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do grzechu.
 7. Różaniec do Granic Nieba. Tak nazywa się drodzy siostry i bracia modlitwa, która dzisiaj się rozpoczyna. Będzie ona trwała do 8 listopada włącznie. Przez te wszystkie dni, ale dzisiaj szczególnie, zwracamy się do wszystkich Dzieci, które zostały zabite lub utracone przed swoim narodzeniem w naszych rodzinach i w całej Polsce. Oblicza się, że od zakończenia wojny do dzisiaj liczba tych Dzieci sięga 20 mln. Chcemy przeprosić te Dzieci za krzywdę im wyrządzoną i przez Serce Maryi przyjąć przebaczenie grzechu aborcji. Chcemy prosić te dzieci o wstawiennictwo u Boga za Kościół i Ojczyznę naszą. Jakie modlitwy trzeba odmówić? Jedną część Różańca, psalm 51 oraz specjalne modlitwy, które znajdziemy na naszej stronie internetowej. Na naszym parafialnym Facebooku i stronie parafialnej jest zamieszczona lista, na którą można się wpisać do modlitwy. Posłuchajmy Maryi, która nas do tego wzywa.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom kobietom i mężczyznom, którzy w ostatni piątek między 18.00 a 19.00 przyszli i stojąc pod kościołem oraz przy skwerku Świętego Jana Pawła II zapewniali nam bezpieczeństwo podczas modlitwy. Bóg zapłać.
 9. W bełchatowskim kinie Helios będzie wyświetlany film pod tytułem „Czyściec” w dniach od 1 do 4 listopada. Serdecznie polecamy. Film jest piękny i godny obejrzenia.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj możemy nabyć „Niedzielę”, „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego”. Jest też czasopismo Promyczek Dobra dla dzieci.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marianna Basik, Arkadiusz Muskała, Anna Jaśkiewicz. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Niech za przyczyną Wszystkich Świętych i błogosławionych Bóg zsyła Wam potrzebne łaski. Szczęść Boże.