1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie 101-lecie Bitwy Warszawskiej, czyli Cudu nad Wisłą. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym w  następujących godzinach: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny.
   
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • we wtorek – św. Jacka pr.
 • w piątek – św. Bernarda, opata i DK
 • w sobotę – św. Piusa X, papieża;
 1. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane do piątku do godz. 11.00. Spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki w piątek o godz. 19.00 w parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie.
   
 2. W niedzielę 22 sierpnia Mszą Świętą w parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki o godz. 7.00 rozpocznie się  Bełchatowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce zapraszamy do  „duchowego pielgrzymowania”. Polega ono na tym, żeby w dniach pielgrzymki przyjść do kościoła na godz. 18.00. Zaraz po Mszy św. będzie odmawiany Różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim.
   
 3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę w dn. 26 sierpnia o godz. 8.00 z parkingu przed kościołem. Koszt 25 zł, powrót ok. godz. 18-ej.
   
 4. Parafialny Zespół Caritas przystępuje do ogólnopolskiej akcji charytatywnej dla dzieci młodzieży o nazwie Tornister Pełen Uśmiechów. Celem akcji jest przekazanie wyprawek szkolnych najuboższym dzieciom z diecezji pińskiej na Białorusi. Wiek od od 6 do 18 lat. Są to dzieci białoruskie często z polskimi korzeniami. Najpotrzebniejsze artykuły to: zeszyty, papier, długopisy, kredki, piórniki, kleje i inne. Ogólnopolski Caritas zakupi plecaki i przekaże wyprawki na Białoruś. Zakupione artykuły można przynosić do sklepiku lub do kościoła i pozostawić przy ołtarzu św. Rodziny.
   
 5. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 4 września - sobota godz.19 w Domu Parafialnym w sali nr 14.
   
 6. Nie wierzą, że jest pandemia COVID-19, nie zamierzają się szczepić i są coraz bardziej agresywni – o ruchach antyszczepionkowych, pisze dzisiejszy tygodnik Niedziela. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie. Tygodnik Idziemy pisze o Maryi Wniebowziętej, która zwycięża zło. Serdecznie polecamy.
   
 7. Dzisiaj po Mszach św. można nabywać książkę o naszej parafii, która opisuje 40 – letnią historię istnienia naszej wspólnoty. Koszt książki wynosi 25 zł. Jest to cegiełka na remont elewacji naszego kościoła. Serdecznie polecamy.
   
 8. W ostatnim czasie, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Górka i Maciej Kościański. Módlmy się za nich i za wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek…
   
 9. Parafianom i gościom życzymy, by Najświętsza Maryja Panna Wniebowzięta była powierniczką waszych spraw. Szczęść Boże !