1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin a po niej spotkanie w Domu Parafialnym. Adoracja o godz. 17.30. Dzisiaj modlimy się za Kościół na Wschodzie a po Mszach św. zbieram datki na jego potrzeby.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku 11 grudnia. Będzie je głosił O. Józef Szczecina z zakonu OO. Redemptorystów z Warszawy. Wtorek będzie dniem spowiedzi św. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i O. Rekolekcjonisty.

3. Zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP odprawiane w dni powszednie o godz. 18:00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i przynosiły serduszka potrzebne do losowania figurki Matki Bożej.

4. W tym tygodniu przypada:

w czwartek wspom. NMP z Guadalupe – w tym dniu po Mszy św. będzie krótka adoracja w kaplicy, w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych;

w piątek przypada św. Łucji dz. i. m.;

w sobotę św. Jana od Krzyża, kapłana i dK.

5. W najbliższy piątek 13 grudnia, w parafii Zesłania Ducha Świętego na Przytorzu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny - w 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego.

6. Jak co roku wolontariusze przynoszą do naszych domów opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

7. Za tydzień odbędzie się kiermasz ciast. Zebrane z tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej parafii (scholi i ministrantów).

8. Składka gospodarcza z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.

9. Parafia składa serdeczne podziękowanie panom Januszowi Srebrzyńskiemu i Rafałowi Simkowskiemu za zaangażowanie całym sercem we wszelkie prace związane z remontami i innymi zadaniami wykonywanymi przy naszej parafii. Bóg zapłać.

10. Są organizowane dwie pielgrzymki autokarowe do Medjugorie: pierwsza w dn. 28 marca – 4 kwietnia 2020 r a druga: 30 czerwca – 8.07.2020 r. Zapraszamy.

11. Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na Jarmark Świąteczny, który odbędzie się w dniach 14-15 grudnia w godzinach 10:00 – 18:00 na Placu Narutowicza.

12. Niektórzy całymi latami unikają spowiedzi, bo uważają, że nie mają grzechów lub nie chcą odkrywać spraw osobistych. Dlaczego warto przełamać wewnętrzne opory przed spowiedzią ? Na te pytania w tygodniku Niedziela odpowiadają kapłani, spowiednicy.   Gość Niedzielny w jednym z artykułów prezentuje: Adwentowe nauczanie Kard. Wyszyńskiego. Serdecznie polecamy prasę katolicką.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryk Zygadło, Genowefa Mantyk i Ryszard Muskała. Prośmy dla nich o radość nieba. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

14. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za dar wspólnej modlitwy. Na nowy tydzień, życzymy opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary. SZCZĘŚĆ BOŻE!