1. Msze św. dzisiaj do południa o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, po południu będą dwie Msze św. o godz. 18.00 i o godz. 19.30.
  2. Jutro drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – do południa Msze św. wg porządku niedzielnego, po południu tylko jedna Msza św. o godz. 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 19.30).
  3. Dziękuję księżom wikariuszom za zaangażowanie oraz wszystkim księżom z naszej zakonnej wspólnoty za trud spowiedzi podjęty w ostatnich dniach. Bóg zapłać.
  4. Składamy serdeczne podziękowania za świąteczny wystrój naszej świątyni. Dziękujemy Rafałowi Nowowiejskiemu i Ruchowi Sercańskiej Młodzieży za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej, dziękujemy Pani Leonardzie Kabat i pracownikom Kwiaciarni "Stokrotka" za przygotowanie stroików i dekorację Ołtarza. Choinki, które stoją w naszym kościele zostały ofiarowane przez Nadleśnictwo Bełchatów i Kluki, a transport zapewniła Firma Kristal. Za ich obsadzenie, a także dekoracje na zewnątrz naszej świątyni dziękujemy Rafałowi Simkowskiemu, oraz panom Stanisławowi, Michałowi i Zbigniewowi. Z całego serca dziękujemy paniom sprzątającym, panom Adamowi i Jakubowi a także Wspólnocie Wojowników Maryi i wszystkim innym, którzy przybyli, aby pięknie ubrać i ustawić choinki w naszej świątyni. Bóg zapłać!
  5. W tegorocznej Szopce Bożonarodzeniowej są postacie świętych: patronka naszej parafii, św. Barbara, zgodnie z legendą stojąca na wysokiej wieży, św. Franciszek z Asyżu, autor pierwszej szopki, czy św. Teresa od Dzieciątka Jezus, są także miniatury takich obiektów jak Kopalnia i Elektrownia Bełchatów oraz Pałac Króla Heroda.
  6.  „Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?”, „Jak wyglądało dzieciństwo Jezusa?” – na te  i szereg innych pytań odpowiada dzisiejszy tygodnik Niedziela zawierający dodatek w postaci śpiewnika kolęd i Modlitw codziennych po nowemu. Gość Niedzielny piórem jednego z autorów stwierdza, że „Bóg jest blisko” i do świątecznego wydania dodaje obrazek z Litanią do Dzieciątka Jezus. Cena świątecznej Niedzieli i Gościa Niedzielnego mających zwiększoną objętość wynosi 10 zł za sztukę. 
  7. Serdecznie polecamy czasopisma dla dzieci: Rycerzyk Niepokalanej, Promyczek Dobra, Echo z Afryki w którym jest dodatek dla dzieci; dla starszych klas szkoły podst. polecamy Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom naszej parafii życzymy: radości, miłości i szczęścia – niech Dziecię Jezus narodzi się w Waszych Sercach i Waszych Rodzinach. Niech darzy was pokojem i daje siłę do odkrycia i realizacji woli Bożej w waszym życiu;  życzymy zdrowia, pokoju ducha i życzliwości od ludzi. Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt. SZCZĘŚĆ BOŻE!