1. Przeżywamy dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Msze św. według porządku niedzielnego, po południu Msza św. o godz. 18.00 i 19.30.
  2. (ogłaszać do godz. 11.30) Zawierzenie Maryi na zakończenie 33-dniowych rekolekcji odbędzie się dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30. Ten akt może być dokonany także indywidualnie.
  3. Katechezy przed chrztem odbywają się w czwartki w kościele o godz. 19.15.
  4. Jutro Pierwsza Sobota miesiąca: Msza św. i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, Różaniec o godz. 9.00, Msza św. i modlitwy Zawierzenia Maryi o godz. 9.30. Różaniec Męski ulicami Bełchatowa wyruszy o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. Tegoroczna edycja Bełchatowskiego Orszaku Trzech Króli ze względu na obostrzenia sanitarne będzie miała inny charakter niż poprzednie. Organizatorzy proponują mieszkańcom Bełchatowa Spacer Orszakowy w dniach 2-3 stycznia,  w godz. 10.00 -15.00. Jest to pomysł oparty na zasadach gry miejskiej., polegającej  na przejściu trasy, której początek będzie przy Muzeum Regionalnym a koniec przy Stajence w ogrodach Parafii Narodzenia NMP, na ul. Kościuszki. Uczestnicy gry zapoznają się z planszami, na których prócz tekstów i zdjęć są zadania, które należy rozwiązać i wpisać hasło do Karty Gry. Po dojściu do mety uczestnicy oddają wolontariuszowi uzupełnioną Kartę Gry, za co będzie można otrzymać nagrodę.
  6. Natomiast w Święto Objawienia Pańskiego odbędzie się Mini Orszak, czyli Pokłon Trzech Króli oraz  Górników i Energetyków Świętej Rodzinie, następnie Eucharystia i koncert kolęd w wykonaniu warszawskiego zespołu gospel „Z potrzeby serc”,  w kościele NMP Matki Kościoła na Os. Dolnośląskim. To największa z bełchatowskich świątyń, ale ze względów sanitarnych w nabożeństwie tym bezpośrednio będzie mogło uczestniczyć tylko około 100 osób, dlatego też Organizatorzy zapewniają transmisję całej uroczystości tj. od godz. 15.00. na WWW.FACEBOOK.PL/BELCHATOW. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia będą też zamieszczone na stronie internetowej Miasta Bełchatowa.
  7. Zachęcamy gorąco do skorzystania z tej propozycji. Młodsi niech wspomogą swoimi umiejętnościami internetowymi starszych, abyśmy wszyscy kolędowali Nowonarodzonemu.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom, na progu Nowego Roku życzymy błogosławieństwa Nowonarodzonego Jezusa i opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Szczęść Boże!