WIELKI CZWARTEK

Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

Godz. 7.30 – Ciemna Jutrznia

Godz. 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej. 

Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przeniesiono Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu trwała do godz. 22.00.

Godz. 21.00 Godzina Święta.

 

WIELKI PIĄTEK

Dzień zbawczej męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do jakości i co do ilości spożywanych pokarmów. Przez cały dzień trwała adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

Godz. 7.30 – Ciemna Jutrznia

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci

Godz. 17.00 – Droga Krzyżowa dla dorosłych

Godz. 18.00 – Ceremonie Wielkiego Piątku

Po Liturgii Wielkiego Piątku odśpiewano Gorzkie Żale. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone zostały na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej. Adoracja przy Grobie Pańskim trwała przez całą noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę.

W Wielki Piątek, podobnie jak w latach ubiegłych, ulicami naszego miasta przeszła Droga Krzyżowa, organizowana po raz 16 przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz parafie dekanatu bełchatowskiego. Rozpoczęła się o godz. 20.00 przy kościele Narodzenia NMP – ul. Kościuszki, a zakończyła przy kościele Zesłania Ducha Świętego – oś. Przytorze. Droga Krzyżowa przeszła ulicami: 9 Maja, Wojska Polskiego i Kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

WIELKA SOBOTA

Od godz. 9.00 do 15.00 (co 30 minut) poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się o godz. 20.00. Na zakończenie, bezpośrednio po Mszy św. Wigilii Paschalnej, zgodnie z sugestią Rady Parafialnej, odbyła się Procesja Rezurekcyjna.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msze św. do południa wg normalnego porządku niedzielnego (7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00), po południu tylko Msza św. o godz. 18.00.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. do południa wg porządku niedzielnego (7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00), po południu Msza św. o godz. 18.00.

Serdecznie dziękujmy Księżom za przewodniczenie celebracjom Triduum Paschalnego, wygłoszone homilie i wytrwałą posługę w konfesjonale. Dziękujemy również też tym wszystkim, którzy ofiarowali swój czas i wysiłek, abyśmy jak najlepiej przeżyli te najważniejsze dla nas dni. Bóg zapłać osobom, które aktywnie w Liturgię Wielkiego Tygodnia wykonując czytania i śpiewy; oraz wszelkie posługi przy ołtarzu. Bóg zapłać Służbie Liturgicznej, Panu Kościelnemu, Panu Organiście i chórowi naszej parafii „A`Capella”. Dziękujmy ks. Maciejowi za przygotowanie Ciemnicy, ks. Adamowi Gucwie za przygotowanie Grobu Pańskiego i wszystkim, którzy służyli w tych pracach pomocą; ks. Adamowi za przygotowanie całej liturgii tych dni; p. Leonardzie Kabat za piękne kompozycje kwiatowe; Harcerzom za straż honorową przy Grobie Pańskim. Wszystkim, którzy służyli swoją pomocą w zorganizowaniu Procesji Rezurekcyjnej i wam drodzy wierni za liczny udział we wspólnej modlitwie.
 

„Bóg zapłać!” ks. diakonowi Sławomirowi Kuśmierzowi SCJ za posługę duszpasterską, jaką pełnił w naszej parafii przez okres Wielkiego Postu. W tych dniach wraca do Seminarium w Stadnikach – niech kapłaństwo, do którego się przygotowuje, będzie jego radością, a Chrystus niech darzy go swoim błogosławieństwem.