1. Rozpoczynamy dziś Wielki Post, czas pokuty i modlitwy, który ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30.
W dniu dzisiejszym obowiązuje post ścisły, tzn. post ilościowy ‒ jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz jakościowy ‒ czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona będzie na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

2. Dziś, w Środę Popielcową Kancelaria Parafialna będzie nieczynna

3. Nabożeństwa w Wielkim Poście:

w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych dodatkowo
o godz. 9.00 i godz. 17.30 a dla młodzieży o godz. 19.30.

w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i przypominamy o możliwości zyskania odpustu za udział we wspomnianych nabożeństwach.

4. Zechciejmy dołożyć starań, aby przeżywać Wielki Post w łasce uświecającej, rozważając Mękę  Pana Jezusa i spełniając  dobre uczynki.

5. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.  Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami, a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE!