1. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Natomiast o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. w intencji osób i rodzin z problemem uzależnienia. Po Mszy św. jest spotkanie w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy. Dziś także, z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona dla ubogich.
 

2. Jutro, 11 listopada, przypada 101 rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dziękując za odzyskaną wolność postarajmy się w tym dniu uczestniczyć we Mszy świętej i módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 9.00.  Pozostałe Msze św. o  godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Zachęcamy też do udziału w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w naszym mieście mających upamiętnić tę ważną rocznicę.
 

3. W tym tygodniu, po Święcie Niepodległości, nasza Biblioteka w dniach otwarcia będzie wypożyczała książki dotyczące patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny. Będzie można również zapisać się do Biblioteki oraz zwrócić wypożyczone książki. Serdecznie zapraszamy.


4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek- św. Marcina z Tours, biskupa
  • We wtorek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • W środę – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,   pierwszych męczenników Polski
  • W sobotę  – św. Gertrudy, dz., patronki Zgromadzenia Księży Sercanów
     

5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Kurs Nowe Życie rozpocznie się w piątek za dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy.


6. W niedzielę 17 listopada obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Na stoliku pod chórem znajdują się „Tytki Charytatywne” czyli papierowe torby, która można wypełnić żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieść do kościoła pod ołtarz Świętej Rodziny lub do biura Caritas w najbliższą środę w godz. od 16.30 do 18.00. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii. Nasz ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś zachęca w serdecznych słowach abyśmy włączyli się w tę piękną inicjatywę pomocy najuboższym. 

 

7. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Piotr Chmielecki, sercanin. Dzięki współpracy naszej parafii z Sekretariatem Misji Zagranicznych Księży Sercanów w przyszłą niedzielę będzie możliwość uzyskania kart rabatowych na stacje paliw ORLEN. Rabat wynosi 10 groszy za każdy litr zakupionego paliwa czy gazu. Koszt wydania karty to 7 zł, zostaną one dostarczone pocztą.
 

8. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy za Ojczyznę poprzez przystąpienie do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Trzeba odmawiać jeden dziesiątek różańca
i wypełnić deklarację, którą znajdziemy na stoliku pod chórem. Są tam osoby, które pomogą to uczynić. Módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.


9. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni, także za złożoną dziś na tace w ramach składki gospodarczej. Przeznaczamy ją na pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi remontami oraz na planowany remont dachu. Bóg zapłać za każdy dar.


10. „Dlaczego nie lubią księży?” Stawia pytanie tygodnik Niedziela, który w dzisiejszym wydaniu omawia też różne oblicza patriotyzmu.  Gość Niedzielny podejmuje tematykę niepodległościową stwierdzając, że Naród trwa przez kolejne pokolenia a każde z nich wnosiło coś nowego do naszego dziedzictwa. W innym artykule o. Leon Knabit na pytania o skuteczny lek na lęk i upadki ludzi kościoła odpowiada: Nie katujmy się. Mały Gość Niedzielny jest poświęcony postaci Kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest miesięcznik p.t. Dominik idzie do I Komunii św. a także nowy numer czasopisma Promyczek Dobra w wersji dla dzieci młodszych i starszych. Pamiętajmy o formacji żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.

 

11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Anna Mielczarek. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Maryi Królowej Polski i św. Barbary naszej Patronki. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!