Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019 r.


 
 1. Msze św. według porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.  Dodatkowa  Msza   św.  będzie  o  godz. 14.00. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
   
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera męczennika; 
 • w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wielkiego ocalenia Naszej Ojczyzny, czyli 99 rocznica Cudu nad Wisłą. Msze św. będą odprawiane według rozkładu niedzielnego, wakacyjnego: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30,  18.00, 20.00. Przypominamy, że w ten dzień wierni mają obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to również dzień Wojska Polskiego.
 • w sobotę – św. Jacka prezbitera;

  3. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy wszystkich Archidiecezjan na Mszę św. celebrowaną w Bazylice Archikatedralnej o godz. 9.30 pod przewodnictwem ks. Abpa Grzegorza Rysia.

  4. 22 sierpnia już po raz 126 wyruszy Piesza Bełchatowska Pielgrzymka do Częstochowy. Jak w latach ubiegłych wyruszy ona w 4 grupach. Rozpoczęcie pielgrzymki mszą św. 22 sierpnia o godz. 7.00 w ogrodach farnych. W naszej Parafii zapisy do Grupy Białej rozpoczęły się dzisiaj i będą trwać do poniedziałku 19 sierpnia włącznie. Tego dnia po Mszy Św. wieczornej będzie również spotkanie przedpielgrzymkowe dla uczestników i osób pielgrzymujących duchowo. Zapisy będą się odbywać w biurze Radia Maryja w Domu Parafialnym w niedziele po Mszach św., a w dni powszednie i 15 sierpnia od 18.30 do 20.00.  W związku z oczekiwaniami pielgrzymów będzie zorganizowany wspólny powrót w jednej Bełchatowskiej grupie pielgrzymkowej. Pełny koszt 70 zł, kto nie wraca pieszo i nie zamierza dołączyć do grupy przy wejściu do Bełchatowa 60 zł. Będzie zorganizowany powrót autokarem dla pierwszych 50 osób, koszt 15 zł. Istnieje też możliwość zapisania się na pielgrzymkę poprzez Internet. Więcej szczegółów na stronie parafialnej.

  5. Trwa miesiąc trzeźwości - sierpień. Zachęcamy do podejmowania konkretnych działań w intencji trzeźwości. Może to być osobista abstynencja, modlitwa o trzeźwość narodu i naszych rodzin, postanowienie, by w tym czasie alkoholu nie kupować i nim nie częstować.

  6. Nabożeństwo Fatimskie zostanie odprawione we wtorek 13 sierpnia o godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z zabezpieczeniem na kapiący wosk. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

  7. Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę jednodniową w dniu 21.09., po Ziemi Kieleckiej (Piotrkowice, Jędrzejów, Tokarnia, Chęciny). Bliższe informacje w gablocie.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny oraz inne czasopisma katolickie. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego jest dodatek w postaci płytki CD zatytułowanej  „Boże coś Polskę”, zawierający pieśni patriotyczne i religijne. Tygodnik Niedziela w artykule „Po co Ida”, opisuje sens pielgrzymowania, a w innym tekście odpowiada na pytanie:” czy należy się bać wątpliwości w wierze?”. Serdecznie polecamy też czasopisma dla dzieci i młodzieży.

  9. Dziś składka gospodarcza przeznaczona na remont naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

  10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Bożena Kotlarek. Módlmy się dla niej o wieczne zbawienie. Wieczny odpoczynek…

  11. Parafianom i gościom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Dzieciom i młodzieży - dobrego wypoczynku i dużo słońca. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!