1. Dzisiaj Msze św. odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 17.30.

2. Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, przygotowującego nas na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w bardziej świadome przeżywanie Adwentu.

3. Msze św. roratnie ku czci NMP odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18:00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i przynosiły serduszka potrzebne do losowania figurki Matki Bożej. Dzieci biorące udział w Roratach będą otrzymywać obrazki dotyczące postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa  Tysiąclecia.

4. W środę przypada – Uroczystość Odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy – Patronki górników i naszej parafii. Msza św. sprawowana przez O. Rafała Kwiatkowskiego, wykładowcę historii Kościoła w Seminarium Franciszkańskim w Łodzi zostanie odprawiona o godz. 9.00 w intencji dyrekcji Kopalni Węgla Brunatnego, wszystkich górników, ich rodzin, pracowników spółek kopalnianych oraz emerytowanych górników. Również w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 zamówiona przez Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego przy zachowaniu zwykłych warunków.

5. W środę z racji uroczystości odpustowej kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

6. W liturgii Kościoła przypada także:

Pierwszy Czwartek miesiąca: Adoracja Najśw. Sakramentu w Kaplicy do godz. 24.00.

W piątek – św. Mikołaja, bp. oraz Pierwszy Piątek miesiąca, w którym  oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej do Mszy św. o godz. 20.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 i na każdej Mszy św. Odwiedzin chorych nie będzie. Do chorych przyjedziemy przed Świętami Bożego Narodzenia w piątek 20 grudnia.

W sobotę – św. Ambrożego, bp. dK ; I Sobota m-ca. Msza św. i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Srca Maryi o godz. 7.00, Różaniec o godz. 9.00, Msza św. i modlitwy Zawierzenia Maryi o godz. 9.30. Różaniec Męski ulicami Bełchatowa wyruszy o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;  O godz. 12.00 będzie tzw. Godzina Łaski, do której Maryja wzywa w objawieniach z Montichiari obiecując szereg nawróceń. W tym dniu przypada też patronalne święto . Rycerstwa Niepokalanej. Szczegóły dotyczące świętowania zamieszczone są w gablocie.

8. Za tydzień w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.

9. Jednak najważniejszym wydarzeniem w przyszłą niedzielę będzie rozpoczęcie Rekolekcji Adwentowych. Będziemy je odprawiać w niedzielę, poniedziałek i wtorek. Wtorek będzie dniem spowiedzi św.

10. Od dzisiaj będą  roznoszone opłatki przez chętnych wolontariuszy. Znakiem naszych przedstawicieli będzie identyfikator z pieczątką parafii. Wolontariusze będą się starali poinformować o dniu, w którym opłatki będą roznoszone w danym bloku.

11. Dzisiaj także Caritas rozpoczyna sprzedaż Świec Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom; Jednocześnie Caritas prowadzi zbiórkę ofiar do puszek na operację wady serca dla małej Kasi. Bóg zapłać za każdy dar.

12. Powstała ogólnopolska akcja o nazwie MISIE RATOWNISIE. Polega ona na zbieraniu pluszaków nowych lub używanych w dobrym stanie, które zostaną przekazane służbom ratunkowym a następnie będą rozdawane dzieciom poszkodowanym w wypadkach i innych ciężkich wydarzeniach. To pomaga dzieciom w tych sytuacjach. Pluszaki można przynosić do sklepiku w Domu Parafialnym. Dziękujemy.

13. Podziękowania dla Firmy Oponex, naszego sąsiada, za darmowy transport wszystkich  ławek, które były zawożone do stolarza i przywożone z powrotem. Dziękujemy z całego serca.

14. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będzie składka gospodarcza przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

15. Prasa katolicka: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny a dla uczniów Szk. Podst. Mały Gość Niedzielny z dodatkiem w postaci lampionu adwentowego. Niedziela w artykule  p.t. „Sposób na Małżeński Adwent” tak pisze: Czujecie, że wasze małżeństwo „zszarzało” , że zatraciło dawną świeżość, że najlepsze, co mogło się wydarzyć między wami już było, to ogłaszamy wam Alarm! W innym artykule mama pewnej rodziny stwierdza: „Jezus wskrzesił moje dziecko.” – serdecznie polecamy.

16. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom, na nowy tydzień, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary. SZCZĘŚĆ BOŻE.

Teraz uklęknijmy, aby uczcić Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.