Zgromadziliśmy się o godz. 6:00, by raz jeszcze ogłosić światu Zmartwychwstanie. Bezpośrednio po procesji rezurekcyjnej odbyła się uroczysta Msza Św. ze Zmartwychwstania Pańskiego. 

Serdecznie dziękujemy Księżom za przewodniczenie celebracjom Triduum Paschalnego, wygłoszone homilie i wytrwałą posługę w konfesjonale. Pragniemy serdecznie podziękować też tym wszystkim, którzy ofiarowali swój czas i wysiłek, abyśmy jak najlepiej przeżyli te najważniejsze dla nas dni. Bóg zapłać osobom, które aktywnie włączyły się w Liturgię Wielkiego Tygodnia wykonując czytania i śpiewy oraz wszelkie posługi przy ołtarzu. Bóg zapłać ks. Krzysztofowi, ks. Jakubowi, ks. Dimie, kl. Valeremu, Rafałowi i Bartłomiejowi, Panom ze Służby Liturgicznej, Panu Kościelnemu, Panu Organiście. Przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz innych dekoracji to podstawowe zadanie Rafała Nowowiejskiego, któremu w tym roku bardzo gorliwie pomagała młodzież zgromadzona w Ruchu Sercańskiej Młodzieży w liczbie ok. 20 – tu osób. Bardzo serdecznie wam dziękujemy. Bóg zapłać p. Leonardzie Kabat za wykonanie pięknych kompozycji kwiatowych; Szczególne podziękowania dla całego Zespołu Młodzieżowego Adoremus Dominum na czele z p. Piotrem za pięknie wykonane śpiewy i inne posługi liturgiczne. Wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie tu w kościele i łącząc się z nami przez Internet również z całego serca dziękujemy.

 

Przyjmijcie od nas, Waszych duszpasterzy, najserdeczniejsze życzenia, które składamy wszystkim parafianom i Gościom. Życzymy Wam drodzy siostry i bracia Błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Niech Chrystus Zmartwychwstały w trudnym obecnie czasie rozproszy nasze ludzkie zwątpienia i niech dodaje nam odwagi do mężnego i radosnego wyznawania naszej wiary. Niech Was ochroni swoją łaską. Radosnego Alleluja! Szczęść Boże!