1. W dniu dzisiejszym Msze św. są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego. O godz. 13.00 będzie uroczystość Pierwszej Komunii św. dla kl. III d  ze  SP nr 9.
   
 2. Od wtorku, we wspomnienie św. Justyna, rozpoczną się Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. We wtorek przypada też Dzień Dziecka stąd wszystkim dzieciom składamy jak najserdeczniejsze życzenia. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkie dzieci i na koniec Mszy św. udzielić im Bożego błogosławieństwa, dlatego zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na godz. 18.00.
   
 4. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, po której wyjdziemy na ulice naszej parafii z Najświętszym Sakramentem w uroczystej procesji; Kolejne Msze św. będą o godz. 13.00 i 18.00. Bardzo prosimy o liczny udział w procesji: dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, także osoby do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów, chorągwi i poduszek z emblematami religijnymi. Tradycyjnie prosimy o płatki kwiatów dla dzieci – można je przynieść do domu parafialnego (k. biblioteki). W sklepiku parafialnym można nabyć: ozdoby do dekoracji okien. Prosimy o wspaniałomyślne zaangażowanie w procesję w tym dniu ale też podczas całej oktawy Bożego Ciała. Bardzo prosimy o przystrojenie okien w naszych domach, zwłaszcza na trasie procesji. Niech nasza postawa będzie wyrazem wdzięczności i wiary w Pana Jezusa, który daje nam Siebie pod postacią chleba i wina. Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek o godz. 17.00. Trasa procesji Eucharystycznej jest zmieniona i przebiegać będzie następująco:

Wychodząc z kościoła skręcimy w lewo w ul. Kard. Wyszyńskiego następnie przed Mc Donald-em w prawo. Pójdziemy wzdłuż bloków 136, 135, 134 oraz bloku 133 za którym skręcimy w prawo dochodząc do  ulicy Edwardów, którą wrócimy i na placu kościelnym zakończymy procesję.

 • I ołtarz przy bloku 136 – o przygotowanie prosimy Grupę Prawda i Grupę Nadzieja;
 • II ołtarz przy bloku 132 – o przygotowanie prosimy Szkołę Nowej Ewangelizacji;
 • III ołtarz przy bloku 336 – prosimy, by przygotował Żywy Różaniec;
 • IV ołtarz na placu kościelnym – prosimy, by przygotowała Młodzież Sercańska; prosimy aby w przygotowanie wszystkich ołtarzy włączyli się mieszkańcy z najbliższego sąsiedztwa.
   
 1. W tym tygodniu przypada: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca:
 • W Pierwszy Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie adoracja do północy.
 • W Pierwszy Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Chorych odwiedzamy po indywidualnym zgłoszeniu. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 oraz na każdej Mszy św.
 • W Pierwszą Sobotę Msza św. o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.
 • Nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się o godz. 9.00 modlitwą różańcową. Po czym nastąpi Msza św. o godz. 9.30.
 • Różaniec prowadzony przez Wojowników Maryi rozpocznie się w sobotę
  o godz. 11.00.     
 1. W liturgii Kościoła w sobotę przypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
   
 2. W najbliższy wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Jakub. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. Harcerze będą prowadzić kiermasz ciast przy naszym kościele w uroczystość Bożego Ciała i w najbliższą niedzielę. Dochód będzie przeznaczony na organizację obozów i formację w duchu harcerskich przyrzeczeń. 
   
 4. Serdecznie polecamy prasę katolicką. Są tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i tygodnik Idziemy, miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne czasopisma. Niech nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
   
 5. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Jacka Krzemienia, kapelana Wspólnoty Chleb Życia opiekującej się ubogimi, bezdomnymi i uciekinierami. Po Mszach św. będzie można swoją ofiarą wesprzeć pracę i posługę tej Wspólnoty dla biednych. Serdecznie do tego zachęcamy.
   
 6. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wszelkiej pomyślności i wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Maryi, Matki Kościoła! Nasze życzenia kierujemy także wobec tych, którzy w rozpoczynającym się  miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!